سخنان رهبری در طرح سهمیه‌بندی بنزین حجت را بر همگان تمام کرد

سنندج - ایرنا - رئیس شورای اطلاع رسانی استان کردستان گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در حمایت از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و تصمیم سران قوا، حجت را بر همگان تمام کرد و به پشتوانه تاکیدات ایشان بود که مردم صف خود را اغتشاشگران جدا کردند.

حسین خوش اقبال روز چهارشنبه در چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی کردستان اظهار داشت: با جدا شدن صف مردم از اغتشاشگران در پی فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ناامن کنندگان جامعه در صحنه خرابکاری تنها ماندند و به اهداف خود نرسیدند.
وی با اشاره به اینکه فضای ملتهبی بعد از سهمیه بندی بنزین در برخی مناطق کشور و این استان ایجاد شد، اضافه کرد: اجرای این طرح تصمیم سران سه قوه و براساس کار کارشناسی صورت گرفت که رهبر معظم انقلاب نیز از آن حمایت کردند.
خوش اقبال افزود: بعد از اجرای این طرح در برخی نقاط کشور مردم براساس حقی که دارند دست به اعتراض زدند ولی برخی اغتشاشگر و عامل بیگانگان از این فرصت سوء استفاده کرده و به صورت برنامه ریزی شده به اموال عمومی،  دولتی و خصوصی خسارت زدند.
رئیس شورای اطلاع رسانی کردستان یادآور شد: عوامل خارجی در این بین تلاش زیادی کردند زمینه را برای ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور ایجاد کنند ولی با همکاری مردم، نیروهای امنیتی و انتظامی این افراد نتوانستند به خواسته خود برسند و همچون گذشته ضربه شدیدی خورده و برنامه هایشان شکست خورد.
خوش اقبال با اشاره به نقش رسانه ها در آگاه سازی و آگاهی بخشی به جامعه در خصوص مزیت های اجرای این طرح، گفت: رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی باید حقایق مرتبط با اجرای طرح را با همکاری مسئولان، نخبگان و کارشناسان به اطلاع مردم برسانند.

اعتراض‌ به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذشته شد در شهرهای مختلف اشکال متفاوتی داشت البته در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود،  در برخی شهرها منجر به ایجاد ترافیک شد و در برخی شهرها نیز بخاطر سوء استفاده فرصت طلبان و عوامل خارجی رنگ خشونت به خود گرفت و منجر به آتش زدن پمپ بنزین، بانک ها، تخریب اموال عمومی و خصوصی و ایجاد خسارت مالی همچنین سلب آرامش و آسایش از مردم شد که با هوشیاری خود مردم و تلاش نیروهای انتظامی این افراد به هدف شان نرسیدند و هم اکنون نظم و امنیت در کشور و به تبع استان کردستان حاکم است.     

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، از شامگاه جمعه تا کنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه ها که درباره معیشت مردم وجود دارد موظفت است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکید کرده به ضرورت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می شود تا ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره مند شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =