جانباز ۷۰ درصد «ابوالفضل کرمی» به یاران شهیدش پیوست

تهران - ایرنا - «ابوالفضل کرمی» جانباز گرانقدر ۷۰ درصد دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست.

به گزارش روز چهارشنبه «ایثار»،  پیکر پاک این شهید والامقام امروز ۲۹ آبان ماه از جلوی درب منزل با حضور مسئولان، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و امت شهیدپرور استان البرز تشییع شد.

پیکر پاک این شهید امروز، چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح از مقابل منزلش واقع در کرج خیابان فردوسی (ترک آباد) بلوار هفت تیر بر روی دستان همرزمان و خانواده معظم شهدا تشییع شد و در گلزار شهدای بهشت سکینه در کنار یاران شهیدش آرام گرفت.

مراسم ختم این شهید معظم نیز عصر امروز چهارشنبه در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع)، مقابل کوچه شهید کبیری در خیابان فردوسی برگزار می شود.

مادر شهیدان خیلدار به فرزندان شهیدش پیوست

مادر شهیدان «هدایت الله» و «محمد» خیلدار پس از سال ها فراغ و درد دوری از فرزندانش در سن ۸۵ سالگی دارفانی را وداع گفت.

مراسم تشییع پیکر «سیده سکینه حسینی»، مادر بزرگوار این شهدا  روز پنجشنبه  از مقابل منزلش واقع درکرج، بلوار طالقانی جنوبی، کوچه شهید خیلدار  برگزار و سپس در گلزار شهدای روستای اغشت در کنار فرزند شهیدش هدایت الله آرام می‌گیرد.

شهید «هدایت‌الله خیلدار» در سال ۱۳۳۷ دیده به جهان گشود و در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۶۴ به عنوان جانشین واحد تعاون لشکر در خرمشهر و در عملیات والفجر هشت به شهادت رسید.

شهید جاویدالاثر «محمد خیلدار»  نیز که در سال ۱۳۴۶، در روستای «برغان» شهرستان ساوجبلاغ دیده به جهان گشوده بود، در روز چهارم آذرماه سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم بن عقیل به شهادت رسید و پیکر پاک این شهید هنوز کشف نشده است. «قربانعلی خیلدار»، پدر این شهیدان نیز در سال ۱۳۷۴ در سن ۷۰ سالگی دارفانی را وداع گفت.

 تعیین متولی مناسب‌سازی هنگام صدور پروانه ساختمان  

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: تعیین متولی مناسب‌سازی به هنگام صدور پروانه ساختمان در دستور کار کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور قرار گرفت.

خداکرم کولیوند رئیس کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با اشاره به برگزاری سی و چهارمین جلسه این کمیته با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو در اداره کل مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: در این نشست موضوع تعیین متولی مناسب‌سازی به هنگام صدور پروانه ساختمان، مطرح و مقرر شد موضوع به ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور منعکس شود.
مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد افزود: قانون‌گذار در ماده چهار قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، شهرداری‌ها را در صدور پروانه احداث و بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمان‌ها و اماکن با کاربری عمومی از جمله مجتمع‌های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی مکلف به رعایت ضوابط و استاندارهای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و اصلاحات پس از آن در مورد دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری مشروط کرده است.
رئیس کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با اشاره به عدم رعایت این ماده قانونی در برخی موارد ادامه داد: در مواردی ملاحظه می‌شود که اجرای قانون مورد نظر به تعویق افتاده است لذا به منظور تحقق و اجرای این قانون و جلوگیری از تعویق آن و همچنین اجتناب از تضییع حقوق افراد دارای معلولیت به ویژه ایثارگران پیشنهاد تعیین متولی برای تحقق قانون مزبور به ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور منعکس شده است.
وی با بیان اینکه راهکارهای موضوع و تعیین متولی در سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری به صورت مشترک در کمیته نظارت و هماهنگی مورد بحث و تبادل آرا قرار خواهد گرفت، افزود: بازنگری سوم مجموعه ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در این نشست تصویب شد. این مجموعه هر پنج سال یکبار مورد بازنگری قرار گرفته و استانداردهای مندرج در آن به عنوان مرجع عمل ساخت و سازها تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =