بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به شیراز وارد شده است

شیراز- ایرنا - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در روزهای گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به تاسیسات شهری شیراز خسارت وارد شده است.

سینا زمانی، چهارشنبه در یکصد و دهمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز بیان داشت: با توجه به حجم بالای خسارت‌های وارد شده به تاسیسات زیربنایی شهری شیراز نیاز است که قانون بودجه شهرداری شیراز در سال ۹۸ اصلاح تا محل تامین منابع مورد نیاز بهسازی خسارت‌ها مشخص شود.

واکنش‌ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از بیست و چهارم آبان ماه ۹۸ به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این واکنش‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد اما در این میان، برخی افراد به اموال عمومی آسیب وارد کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این نشست گفت: اعتراض برخی شهروندان نسبت به اصلاح قیمت بنزین در روزهای گذشته، بهانه‌ای برای برخی آشوبگران فراهم کرد تا زیرساخت های شهری را نابود کنند.

عبدالرزاق موسوی ادامه داد: در پی آشوبگری تعدادی در شیراز، خسارت هنگفتی بر این شهر، تاسیسات شهری و مردم آن تحمیل شده که باید از پول مردم اعتبار مورد نیاز این خسارت‌ها تامین شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: اغتشاشگران، در سالی که شهرداری شیراز با کمبود منابع مالی روبه رو است و طرح‌های عمرانی زیادی در دست اجراست، میلیاردها تومان خسارت به این شهر تحمیل کردند.

موسوی بیان داشت: همه نیروهای شهرداری شیراز تلاش زیادی برای کاهش خسارت‌ها انجام دادند.

او گفت: شایسته بود قبل از اجرای اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، مردم، مدیران استانی و شهری در این زمینه قانع می‌شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: باید بررسی کرد که چرا در حوادث اخیر تا این حد آسیب پذیر بودیم و عده ای ۲ شبانه روز هر اقدامی را که خواستند در شیراز انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه باید از وقایع روزهای گذشته، هشدار لازم را گرفت، گفت: همه دستگاه‌ها باید برای جبران خسارت‌ها و تامین منابع مالی، به مدیریت شهرهای آسیب دیده کمک کنند.

به گفته موسوی، برخورد قانونی دستگاه قضا و تشکیل دادگاه علنی برای متخلفانی که به تاسیسات شهری خسارت زدند می‌تواند به فضای موجود کمک کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان
به تاسیسات شهری شیراز خسارت وارد شد

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از بیست و چهارم آبان ۹۸ تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین، مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

بنا به گفته این مسئولان، دولت با توجه به دغدغه‌هایی که در باره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت همچنین تاکید کرده است که۶۰ میلیون ایرانی از یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =