ثبت ۷۳ اختراع محققان ایرانی در دفاتر معتبر خارجی

تهران- ایرنا- کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون از ۷۳ پتنت برای ثبت در دفاتر معتبر خارجی حمایت کرده است.

به گزارش کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک‌هزار و ۶۳۲ درخواست توسط مخترعان از نقاط گوناگون کشور در سامانه کانون ثبت شده که از این تعداد ۲۷۱ درخواست در مرحله ارزیابی برای حمایت به تایید رسیده است.

این اقدام را باید حمایتی از جنس توسعه فناوری‌های نوین دانست و در همین راستا کانون از ثبت اختراعات خارجی تا ۹۰ درصد حمایت می‌کند.

مالکیت فکری و حمایت از ثبت اختراع به عنوان یکی از زیرساخت‌های توسعه فناوری همواره مورد توجه است، در ایران کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ثبت اختراع در ادارات ثبت اختراع بین‌المللی حمایت می‌کند و عدم افشای نتایج ارزشمند حاصل از تحقیقات شرکت‌های دانش‌بنیان و کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی از مزایای اقدامات حمایتی این کانون است.

مخترعان از سراسر کشور برای دریافت حمایت، نخست باید درخواست خود را به کانون ارسال کنند تا مراحل لازم را طی کند و پس از ارزیابی، درخواست‌های تایید شده برای ثبت بین‌المللی حمایت می‌شوند، کانون پتنت با این اقدام خود از صفر تا صد فرایند ثبت اختراع از مراحل اولیه درخواست تا پیگیری مسائل حقوقی را انجام می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =