۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 806
کد خبر: 83562868
۲ نفر

برچسب‌ها

از برائت ملت از آشوبگران تا آرامش شهرها

استانها - ایرنا – بازگشت آرامش به شهرها، نبود نقشه راه مشکل فعالان اقتصادی، پیشی گرفتن ساخت خانه‌های روستایی سیل‌زده خوزستان از برنامه، زمان محدود برای نجات خلیج گرگان، پرداخت 85 درصد مالیات کشور از سوی سه درصد از مودیان، کاهش 40 درصدی ازدواج و جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس کشور در زمره مهمترین عنوان‌های خبری ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا به شمار می‌رود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین رویدادهای استان‌ها منتشر می‌شود:

پژواک برائت از آشوبگران در سراسر ایران

موج آشوب سودجویان در دریای مطالبات بر حق مردم در داستان اصلاح قیمت سوخت با صخره‌های استوار ملت به عنوان صاحبان اصلی نظام جمهوری اسلامی برخورد کرد و دیروز و امروز رشته کوه پیوسته ایستادگی ملت ایران یک پارچه عرصه پژواک لعن و برائت از هر چه آشوبگر و ضد انقلاب شد.

با خاموش شدن دامنه آتش اغتشاشات اشرار که به بهانه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین برافروخته شده بود، مردم بصیر و آگاه استان‌های زنجان ، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، همدان، اردبیل و آذربایجان شرقی و لرستان، ایلام،‌ مرکزی،‌کرمانشاه با وجود داشتن دغدغه‌های منطقی از امکان گرانی مایحتاج زندگی و تحمیل هزینه‌های بیشتر به معیشت خود متاثر از اجرای این طرح به خیابان ها آمدند تا مرز روشنی بین خود و ایادی ضد انقلاب ترسیم کنند. بر پایه گزارش‌ها، در روزهای آینده نیز مردم دیگر استان‌ها چون رود به خروش در می‌آیند تا به دریای مهر ملت بپیوندند تا نشان دهند که مسیرشان از ناپاکی‌ اوباش آشوبگر و اراذل اغتشاشگر جداست.  

شهرها آرام شدند

شهرهایی که در چند روز گذشته شاهد اعتراض‌های مردمی به افزایش قیمت بنزین بودند، با روشن شدن صف بندی بین مردم و آشوبگران و نیز حضور پررنگ حافظان امنیت و نظم از ۴۸ ساعت گذشته روی آرامش به خود دیدند.

بر اساس گزارش خبرنگاران ایرنا، دیشب اغلب شهرهایی که از اوایل هفته صحنه ناآرامی‌ها بود، شب آرامی را پشت سر گذاشتند و در چند مورد که تجمع گزارش شد، با ورود پلیس واقعه و مشکل خاصی روی نداد.

نبود نقشه راه مشکل فعالان اقتصادی است

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: مشکل تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ایران نبود منابع مالی نیست، بلکه نبود برنامه‌ریزی و نقشه راه اقتصادی در کشور است.

غلامحسین شافعی در همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور با بیان اینکه مشکل کشور ما فراتر از موضوع اقتصاد کلان و خرد است، افزود: ما در سیستم قاعده گذاری مشکل داریم و تا زمانی که این سیستم تغییر نکند و مسیر گذشته را همچنان طی کنیم، مشکل اقتصاد کشور حل نخواهد شد.

برخی آموزش و پرورش را فقط به نداشته‌هایش می‌شناسند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی از افراد آموزش و پرورش را فقط به نداشته‌هایش می‌شناسند در صورتی که آموزش و پرورش از امکانات مناسبی برخوردار است که با مدیریت صحیح آن‌ها می‌توان رفاه را برای فرهنگیان ایجاد کرد.

علی الهیار ترکمن در  قرچک اظهار کرد: آموزش و پرورش به دلیل آن که موظف است به تمامی جمعیت لازم‌التعلیم در دسترس و خارج از دسترس و در تمامی مناطق کشور، خدمات آموزشی ارائه کند، از فعالیت‌های گسترده‌ای برخوردار است.

روابط تجاری ایران و ترکیه باید تعمیق یابد

عضو هیات رئیسه اتاق ترکیه گفت: دو کشور ایران و ترکیه با هم برادر هستند و روابط تجاری آن‌ها باید بیش از این تعمیق و گسترش یابد.

اوزتورک اوران در همایش ملی صادرات غیرنفتی کشور در تبریز با بیان اینکه ما قدرت و توانمندی اقتصادی ایران و عزم و اراده مردم این سرزمین را به خوبی می‌دانیم، افزود: سرنوشت دو کشور به هم گره خورده و ما با هم فرهنگ مشترکی داریم و از ادبیات و اشعار یکدیگر استفاده می کنیم.

زمان زیادی برای نجات خلیج گرگان نداریم

رییس پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: خلیج گرگان با چالش‌های متعددی مانند خشکی و فرسایش رسوب‌گذاری روبه‌رو است و با توجه به تاخیر در تداوم مشکلات، زمان زیادی برای نجات این پهنه آبی وجود ندارد.

راضیه لک در گرگان اظهار داشت: بسته شدن کانال های ارتباطی به دریا و در نتیجه کاهش آب ورودی، نوسان آب دریا و ادامه دار شدن خشکی از جمله چالش های پیش روی خلیج گرگان است که نتیجه آن، خشک شدن آرام آرام این پهنه آبی است.

تکمیل طرح‌های ورزشی کشور نیازمند ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است

 معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در قم گفت: سه هزار طرح نیمه‌تمام درکشور وجود دارد که تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها نیازمند ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است.

جمشید تقی زاده در قم افزود:  استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی به بخش خصوصی به منظور احداث، تکمیل و تجهیز این طرح‌ها مورد تاکید است.

استفاده از فناوری هسته‌ای در تامین امنیت‌ غذایی موثر است

صولت ثنا معاون سازمان انرژی اتمی ایران در یزد گفت: استفاده از فناوری هسته‌ای کمک فراوانی در تامین امنیت مواد غذایی و افزایش زمان ماندگاری و انبارداری این مواد دارد و باید بیشتر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

۸۵ درصد از مالیات کشور را سه درصد از مودیان می‌پردازند

رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۸۵ درصد از مالیات کشور را سه درصد از مودیان می‌پردازند، ممیز محوری، تاریخ تعلق مالیاتی، نحوه دادرسی مالیاتی، ماخذ مالیاتی و استرداد اعتبار مالیاتی را مهم‌ترین مشکلات اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد.

الیاس حضرتی در تبریز با بیان اینکه اقتصاد کشور مراحل سختی را می‌گذراند، اظهار کرد: مشکلات درونی، بی‌تدبیری‌ها، عدم جمع‌بندی توان ملی، ظرفیت‌ها و مصائبی که در گذشته داشتیم و حل نکردیم، در کنار کینه‌ورزی دشمنان و تحریم‌های ظالمانه، سختی‌های زیادی را بر ملت ایجاد کرده که در این میان فعالان اقتصادی باید عرض اندام کنند.

ساخت خانه‌های مناطق روستایی سیل‌زده خوزستان از برنامه جلو زد

علیاری معاون فنی ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان گفت: پیشرفت فیزیکی ساخت خانه‌های احداثی مناطق‌ روستایی سیل‌زده خوزستان با جهش قابل توجه به ۵۰ درصد رسید که از برنامه زمانبندی جلوتر است.

کاهش ۴۰ درصدی ازدواج در کشور

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آمار ازدواج های ثبت شده در کشور ۴۰ درصد کاهش داشته است، گفت: از ۸۹۰ هزار ازدواج در ۸۹، سال قبل به ۵۵۰ هزار ازدواج رسیده ایم.

سید حامد برکاتی در کرمان افزود: آمار ازدواج های ثبت شده در استان کرمان نیز ۳۰ درصد نسبت به کشور کاهش پیدا کرده است.

بخاری‌های نفتی از مدارس کشور جمع‌آوری می‌شود

مهراله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ارومیه گفت: استفاده از بخاری‌های نفتی خط قرمز این وزارتخانه است و با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده به زودی همه بخاری‌های نفتی از مدارس جمع‌آوری خواهد شد.

کتابخانه‌های عمومی به باشگاه فرهنگی تبدیل شوند

زرافشان مدیرکل امور حقوقی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در زنجان گفت: برای ایفای نقش کتابخانه‌های عمومی در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، الزام‌هایی وجود دارد که برخی از آن‌ها، برون‌سازمانی و برخی درون‌سازمانی است که الزامات درون‌سازمانی، خروج کتابخانه‌های عمومی از تک‌ بُعدی و تبدیل آن‌ها به باشگاه فرهنگی، اجتماعی و تربیتی است.

گزارش‌های برگزیده:

صنایع تبدیلی راهی در جهت تقویت ارتباط صنعت و کشاورزی گزارشی از مشهد که در آن آورده است که با توجه به مزایای متعدد صنایع تبدیلی از جمله ایجاد اشتغال، فرآوری و افزایش مدت مصرف محصولات کشاورزی، کاهش هزینه‌ها و هدررفت محصولات کشاورزی، توسعه و گسترش این صنایع راهی در جهت رشد اقتصادی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و البته تقویت ارتباطات میان بخش‌های صنعت و کشاورزی است.

میگوی قشم در آستانه دروازه جهانی عنوان گزارشی از قشم  که صنعت پرورش میگو به عنوان یک فرصت شغلی زودبازده و در عین حال سودآور می‌تواند در کنار سایر اقلام صادرات غیر نفتی دروازه‌های جهانی را به خود اختصاص دهدو در عبور از اقتصاد نفتی به کشور کمک کند.

صادرات کشمش قزوین؛ روی هوا گزارشی از قزوین  که در آن آورده است که قزوین رتبه نخست تولید کشمش کشور را داراست با این حال این روزها به دلیل آنچه صادرکنندگان، باقی مانده بیش از حد سموم بر روی این محصول عنوان می کنند، صادرات کشمش قزوین رو به افول گذاشته و خیلی از مشتریان اروپایی دیگر خواهان خرید آن نیستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =