بارش‌های چهارمحال و بختیاری ۵۳ درصد کاهش داشت

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بارش‌های این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاهرخ پارسا روز چهارشنبه در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از ابتدای مهرماه سال‌جاری تاکنون ۵۲ میلیمتر بارندگی در استان وجود داشته است.

وی افزود: این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۱۰ میلیمتر بود ۵۳ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۲۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

پارسا تصریح کرد: ارتفاع برف ایستگاه کوهرنگ چهارمحال و بختیاری هم‌اینک ۳۴ سانتیمتر گزارش شده که این مقدار در سال قبل ۲ سانتیمتر و در میانگین بلندمدت ۳.۷ سانتیمتر بوده است.

به گزارش ایرنا، شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری بعد از بندر انزلی دومین قطب پربارش کشور است.

وی یادآور شد: ۷۰ درصد چهارمحال و بختیاری به انواع خشک‌سالی شدید، متوسط و خفیف گرفتار است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: دمای هوای استان در ۲ ماه گذشته ۰.۹ درجه سانتی‌گراد افزایش داشته که بالاترین میزان در کشور است.

وی گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته دمای هوای چهارمحال و بختیاری در ماه‌های آذر و دی سال‌جاری ۱ درجه سانتی‌گراد گرم‌تر خواهد شد.

پارسا تاکید کرد: چهارمحال و بختیاری در هفته آینده تا روز دوشنبه در دامنه ناپایداری قرار می‌گیرد و تا سه‌شنبه و چهارشنبه استان از دامنه ناپایداری‌ها خارج می‌شود.

به گزارش ایرنا، در این نشست تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری و فرمانداران شهرستان‌های ۱۰ گانه استان آخرین وضعیت آمادگی خود برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی را ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها