تکمیل طرح‌های ورزشی کشور نیازمند ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است

قم-ایرنا- معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: سه هزار طرح نیمه‌تمام درکشور وجود دارد که تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها نیازمند ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است.

جمشید تقی زاده روز چهارشنبه درحاشیه افتتاح بهره‌برداری از چهار طرح ورزشی درقم درگفت و گو با خبرنگاران، افزود:  استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی به بخش خصوصی به منظور احداث، تکمیل و تجهیز این طرح‌ها مورد تاکید است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان برای بهره‌برداری از ۷۰۰ طرح ورزشی در سال ۹۸ گفت: در هفت ماه نخست امسال، ۲۳۰ طرح ورزشی درکشور با اعتبار ۳هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که با افتتاح آن‌ها ۵۷۶ هزار مترمربع به فضای ورزشی کشور افزوده شد.

معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: بهره‌برداری از این تعداد طرح زیرساختی اقدامی بی‌نظیر دروزارت ورزش و جوانان می‌باشدکه تمام این مجموعه برای تحقق آن بسیج شده‌است.

تقی زاده در ادامه با بیان اینکه زیرساخت‌های ورزشی بسیار خوبی درقم ایجاد و درحال احداث است،‌ گفت: مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) قم از جمله زیرساخت‌های بسیار باکیفیت و بی‌نظیر در کشور است که این موضوع نشان‌دهنده حرکت شتاب‌دار قم در مسیر توسعه زیرساخت‌های ورزشی می‌باشد.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت احداث مجموعه ورزشی امام رضا(ع) قم،‌ گفت: با مذاکره‌ها و تعامل‌های ایجادشده میان مجموعه مدیریت استان و وزارت ورزش و جوانان روند احداث این مجموعه حداکثر تا ۴۰ روز آینده به طور کامل عملیاتی می‌شود.

تقی زاده،‌ ادامه داد: درگام اول، ۵۰ میلیارد ریال توسط وزارت ورزش و جوانان و ۵۰ میلیارد ریال توسط استانداری قم برای احداث مجموعه ورزشی امام رضا(ع) تخصیص داده شده است ضمن اینکه مناقصه این طرح نیز انجام و پیمانکار جدید از روزهای آینده فعالیت خود را در این طرح آغاز می‌کند.

وی گفت: آنچه اهمیت دارد این است که عزم جدی میان مسئولان استان و ورزش کشور برای تکمیل این مجموعه ورزشی درقم ایجادشده و همه بسیج شده‌اند تا این طرح را زودتر تکمیل کنند.

مجموعه ورزشی ۴ هزار و ۵۰۰ نفری امام رضا (ع) در منطقه پردیسان قم قرار دارد که روند احداث آن از حدود ۱۰ سال پیش آغازشده و هم اکنون با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی مدت‌هاست که عملیات اجرایی آن متوقف شده است.

پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد

چهار طرح ورزشی با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال شامل استخر مجموعه ورزشی تختی، خانه جوان مجموعه ورزشی شهدای مدافع حرم و شهر دستجرد قم و همچنین سالن ورزشی چندمنظوره سوده ، امروز طی آئینی درقم به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =