نبود ارتباطات شبکه‌ای از بزرگ‌ترین مشکلات توسعه‌ای کشور است

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره بنیاد علوم کاربردی رازی گفت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کشور در زمینه توسعه، نبود ارتباطات شبکه‌ای است و در فقدان این ارتباطات، هیچ کشوری رشد و توسعه پیدا نمی‌کند.

پرویز دوامی روز چهارشنبه در ششمین نشست سالانه مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی که در شهرستان قدس برگزار شد، افزود: ارتباطات، اساس توانمندی مراکز تحقیقاتی است، اکنون مراکز تحقیقاتی در دنیا با هم متصل شده‌اند و استادان و دانشمندان در تعامل با یکدیگر قرار دارند، بنابراین وجود چنین شبکه آزمایشگاهی در کشور می‌تواند بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: در ایران برخی از صنایع مثل صنایع سیمان، شرکتی را تشکیل داده‌اند که علاوه بر حضور سازمان گسترش صنایع ایران، سه دانشگاه صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و شهید بهشتی به صورت مشترک در این شرکت مسائل مربوط به سیمان را حل می‌کنند.

وی گفت: امیدواریم گام بعدی این نشست ایجاد شرکت‌هایی باشد که می‌توانند از امکانات همدیگر استفاه کنند و قدم موثری در توسعه علوم آزمایشگاهی بردارند.

در این نشست ۱۳ مرکز آزمایشگاهی به دلیل میزان عملکرد مالی مناسب، مشتری‌مداری، همکاری شبکه‌ای و نیز رشد عملکرد به عنوان مراکز برتر آزمایشگاهی عضو شبکه آزمایشگاه فناوری‌های راهبردی معرفی و تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =