معاون وزیر: برخی آموزش و پرورش را فقط به نداشته‌هایش می‌شناسند

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی از افراد آموزش و پرورش را فقط به نداشته‌هایش می‌شناسند در صورتی که آموزش و پرورش از امکانات مناسبی برخوردار است که با مدیریت صحیح آن‌ها می‌توان رفاه را برای فرهنگیان ایجاد کرد.

علی الهیار ترکمن روز چهارشنبه در آئین افتتاح درمانگاه فرهنگیان قرچک که در کانون ملائک این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: آموزش و پرورش به دلیل آن که موظف است به تمامی جمعیت لازم‌التعلیم در دسترس و خارج از دسترس و در تمامی مناطق کشور، خدمات آموزشی ارائه کند، از فعالیت‌های گسترده‌ای برخوردار است.
وی با اشاره به این که برخی از افراد آموزش و پرورش را تنها با محدودیت‌ها و نداشته‌هایش می‌شناسند افزود: گستردگی و پراکندگی خدمات، آموزش و پرورش را با چالش و محدودیت‌هایی مواجه کرده ولی در کنار این نداشته‌ها، آموزش و پرورش از ظرفیت‌هایی برخوردار است که مسئولان موظفند تا با استفاده از الگوی منطبق با قانون، نسبت به مولد سازی و در اختیار قرار دادن آن‌ها به فرهنگیان اقدام کنند.
وی تصریح کرد: مدیریت ظرفیت‌های موجود در آموزش و پرورش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و در این صورت است که می‌توان با این داشته‌ها، اقدامات موثری برای جامعه فرهنگیان انجام داد.
الهیار ترکمن اظهار کرد: آموزش و پرورش تلاش دارد تا نقطه ثقل توجه خود را به مناطق پرتراکم معطوف کند تا معلمانی که به دلیل تراکم دانش‌آموزی، کار و تلاش بیشتری انجام می‌دهند، بیش از سایرین مورد توجه قرار گیرند.
معاون برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر این که مشکلات این وزارتخانه با نگاه متمرکز از بالا به پائین حل نمی‌شود اظهار کرد: هر چند که مناطق مختلتف آموزش و پرورش، از مشکلات مشترکی برخوردارند ولی برخی از مشکلات، خاص یک منطقه است که با همفکری و ارائه ایده از سوی فرهنگیان صاحب نظر، قابل حل است.
وی گفت: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند از پس مشکلات موجود برآید لذا تمامی ارگان‌ها، فرماندار، ائمه جمعه و سایر مسئولان باید در کنار آموزش و پرورش قرار گرفته و مشکلات موجود را در چارچوب همان منطقه برطرف کنند.
وی با اشاره به افتتاح درمانگاه فرهنگیان قرچک گفت: با بهره برداری از این درمانگاه، شمار این مراکز در استان تهران به سه مرکز و در کل کشور به ۱۲۳ درمانگاه افزایش یافت.
درمانگاه فرهنگیان قرچک در زمینی به مساحت یک‌هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال احداث و خدمات درمانی تخصصی را به فرهنگیان ارائه می‌دهد.
قرچک با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =