۷۶ واحد صنعتی استان اردبیل امسال گازرسانی شد

اردبیل- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اعلام کرد: امسال برای ۷۶ واحد صنعتی و مصرف کننده عمده گازرسانی شده است.

سردار اسماعیلی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: قرارداد گازرسانی به ۸۵ واحد صنعتی و مصرف کننده عمده منعقد شده است که با انتخاب پیمانکار واجد شرایط عملیات اجرایی این پروژه‌ها اجراء خواهد شد.

وی بیان کرد: در هشت ماه امسال بیش از چهار هزار و ۷۳۱ متر مکعب در ساعت، گاز طبیعی به واحدهای صنعتی و  مصرف کنندگان عمده استان اردبیل اختصاص یافته است.

اسماعیلی با تاکید بر عزم شرکت گاز استان در گازرسانی به صنایع در سال رونق تولید اظهار کرد: هم اینک پروژه گازرسانی به ۱۸۵ مصرف کننده عمده و صنایع استان اردبیل در دست اجراست.

وی با اشاره به ادامه برنامه جایگزینی گاز طبیعی با سوخت فسیلی در واحدهای صنعتی این استان افزود: عملیات جایگزینی سوخت‌های فسیلی با سوخت گاز در شهرک‌های صنعتی و صنایع تبدیلی گسترده استان در سال جاری موفقیت آمیز بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل همچنین گفت: رونق تولید و کاهش موانع تولید از رویکردهای شرکت گاز استان در سال جاری تعیین شده و برای رسیدن به این هدف، با برنامه‌ریزی و تشویق صاحبان صنایع، اقدامات ارزنده‌ای انجام شده است.

وی اعلام کرد: مصرف گاز در استان اردبیل به علت اجرای طرح های گازرسانی به روستاها و صنایع سالانه ۶ درصد افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، میزان مصرف گاز استان اردبیل در سال گذشته ۲ میلیارد و ۳۴۰ میلیون متر مکعب بوده و نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان و بخش خانگی بزرگترین مصرف کنندگان گاز در این استان بوده‌اند.

۳۹ درصد از گاز استان اردبیل در نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان، ۴۳ درصد در بخش خانگی، ۹ درصد توسط جایگاه‌های سی.ان.جی و ۹ درصد نیز توسط بخش صنعت مصرف می‌شود.

هم اکنون یکهزار و ۳۶۵ واحد صنعتی، ۶۶ جایگاه سی.ان.جی و نیز ۴۶۷ هزار مشتری خانگی در استان اردبیل به خطوط گازرسانی کشور متصل هستند.

از زمان گازرسانی به استان اردبیل در سال ۶۸ تا کنون ۷۳۳ کیلومتر خط لوله گاز در این استان به اجرا در آمده و هم اکنون تمامی ۲۹ منطقه شهری استان به شبکه سراسری گازرسانی متصل است.

همه نقاط شهری و ۹۲ درصد مناطق روستایی استان اردبیل از گاز لوله کشی شده بهره‌مند شده و به یکهزار و ۲۹۴ روستای استان شامل ۹۲ درصد خانوارهای روستایی گازرسانی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =