۳۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83562745
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ درصد کتابخانه‌های کردستان اینترنت رایگان دارند

سنندج - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: بدنبال راه‌اندازی خدمات اینترنت (وای فای) رایگان در کتابخانه‌های استان تاکنون ۳۵ درصد این مکان‌ها به این خدمت مجهز شده اند.

محمد عبدالملکی روز پنجشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها انجام شده تلاش می‌کنیم تا پایان سال خدمات اینترنت رایگان (wifi) برای تمام کتابخانه‌های عمومی استان ایجاد و در دسترس اعضا قرار گیرد.

وی دسترسی به اینترنت رایگان را از نیازهای اساسی کتابخانه های عمومی اعلام کرد و افزود: کتابخانه ها باید به سمت تکنولوژی روز پیش بروند که از جمله آن ارائه اینترنت رایگان به منظور دسترسی راحت تر است تا اعضا بویژه پژوهشگران و محققان به منابع اطلاعاتی و علمی دسترسی داشته باشند.

عبدالملکی اضافه کرد: در حال حاضر ۵۰ کتابخانه نهادی و ۳۰ کتابخانه مشارکتی در این استان فعال هستند و ۷۹۲ هزار و ۸۰۲ نسخه کتاب با موضوعات علمی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، خانواده و اقتصادی در مخازن این کتابخانه‌ها موجود است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان یادآور شد: شاخص عضوگیری کتابخانه‌های استان در سال جاری با رشد ۱۵ درصدی همراه بوده به طوری که از ۱۱ هزارو ۷۲۷ نفر در سال گذشته به ۱۳ هزارو ۵۳۰ نفر در سال جاری رسیده است.

عبدالملکی تاکید کرد: هم اکنون ۱۵۸ کتابدار نیز در بخش کتابخانه های عمومی استان فعال هستند که علاقه مندان و مراجعه کنندگان را راهنمایی می‌کنند.

وی گفت: در کتابخانه‌های عمومی برنامه‌های مختلفی از جمله نقد کتاب، نشست کتابخوان، کانون ادبی، شعرخوانی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها، جمع خوانی، قصه خوانی، مسابقات، کارگاه نقاشی، خلاصه نویسی کتاب‌ها اجرا می‌شود.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارای ۸۰ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی است که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و بقیه مشارکتی هستند که بیش از ۵۰ هزار نفر عضو اصلی این کتابخانه‌ها بوده و از خدمات استفاده می‌کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =