مردم ایران درحوادث اخیر اجازه موج‌سواری به دشمن را نمی‌دهند

قم- ایرنا - آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، ملت ایران را مردمی بصیر، آگاه و هوشیار دانست و گفت: خوشبختانه مردم آگاه ایران، صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و اجازه موج‌سواری به دشمن را نخواهند داد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، وی روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به حوادث اخیر کشور افزود: مشکل مردم اقتصاد و معیشت است و رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که مسئولان مشکل مردم را حل کنند.

وی گفت: ما هم از مسئولان می‌خواهیم که مشکل معیشت مردم حل شود و به سخنان چند روز قبل رهبری درجهت حل مشکل معیشتی عمل نمایند.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: باید توجه داشت دراین چند روز آمریکا، اسرائیل غاصب، عربستان، سلطنت‌طلبان و بعضی کشورهای اروپایی از این آشوب‌ها به‌عنوان پشتیبانی از مردم حمایت کردند درحالی‌که خودشان در این ٤٠ سال بدترین ظلم‌ها و تحریم‌ها را نسبت به مردم داشته‌اند و حتی دارو را برای مردم تحریم و در جنگ تحمیلی صدام را در کوبیدن مردم ایران تجهیز کردند.

وی تاکید کرد:‌ بی‌شک کسانی که حسینیه، مسجد و قرآن‌ها را آتش می‌زنند و اموال عمومی را غارت می‌کنند از مردم نیستند.

وی همچنین با اشاره به خطبه ٥٠ نهج‌البلاغه گفت: امیرمؤمنان حضرت علی(ع) در این خطبه ویژگی‌های فتنه را معرفی کردند و فرمودند دشمن با ایجاد فتنه حق را از بین می‌برد و مانع معرفی حق خواهد شد.

روحانیت نباید منبر و تبلیغ را از دست دهد

آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید نیز امروز در درس خارج خود در مسجد اعظم قم بابیان این‌که این‌که روحانیت در کنار اشتغال به علم، نباید منبر و تبلیغ را از دست دهد، ابراز داشت: همه‌کسانی که امروز درقم از مراجع تقلید هستند روزگاری مبلغ بودند و در نقاط مختلف کشور به تبلیغ دین الهی می‌پرداختند و روح تبلیغ و برکات آن سبب شد به این مقام عالی برسند.

وی با تاکید بر تبلیغ عملی دین عنوان کرد: انسان باید با عمل خود مردم را دعوت به اسلام کند، گاهی زندگی یک عالم در یک شهر تبلیغ دین است، در شهرهای شرق آسیا حتی یک سرباز نرفته بلکه اسلام آوردن مسلمانان آن مناطق نتیجه عمل و گفتار تجار متعهد بوده است.

وی گفت: متاسفانه در جامعه عالمی که مبلغ باشد کم داریم، البته ملا و دانشمند فراوان داریم و بحمدالله بعد از انقلاب در حوزه علمیه قم دانش‌های تازه‌ای پیدا شد و نظریه‌های جدید وجود دارد.

این مرجع تقلید با اشاره به برکات انقلاب اسلامی برای حوزه علمیه اظهار داشت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی این است که حوزه از حالت بن‌بستی درآمد و مفتوح شد و به علم‌هایی مانند رجال، درایه، تفسیر توجه بیشتری صورت گرفت اما امروز ناطق و مبلغ کم داریم.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اهمیت تبلیغ و منبر برای مردم گفت: امروز کسی که حافظ دین مردم است همین منبری‌ها هستند که متاسفانه کم شده‌اند، به‌طور غالب آقایان به نهادهای مختلف کشور، دانشگاه‌ها و امثال آن می‌روند که البته حق هم دارند و زندگی می‌خواهند اما جای منبر خیلی خالی است، امروز منبری‌های وارسته و جامع الجهات داریم اما نسبت به نیاز کم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =