آماده‌باش ۶۴ تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر تغییر بارندگی‌ها از باران به برف از امشب (چهارشنبه) ۶۴ تیم امدادی و عملیاتی در استان به حالت آماده‌باش کامل درآمدند.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وقوع بارش برف بخصوص در مناطق کوهپایه‌ای و گردنه‌های استان نیروهای راهداری، اورژانس، آتش‌نشانی و هلال احمر آماده‌باش هستند.

وی تاکید کرد: مردم از مسافرت‌های غیر ضروری به ویژه در مناطق کوهستانی خودداری کنند و رانندگان با رعایت نکات ایمنی حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: نگرانی برای وقوع روان‌آب در استان وجود ندارد اما آمادگی و تمهیدات لازم برای امدادرسانی اندیشیده شده است.

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی روز گذشته به خبرنگار ایرنا گفته بود: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی با تقویت امواج ناپایدار جوی و افزایش سرعت باد از سه شنبه شب در بیشتر نقاط استان بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

جواد نخعی با بیان اینکه بارش تگرگ و برف در نقاط مستعد و کوهستانی دور از انتظار نیست افزود: برای روز چهارشنبه کاهش محسوس و قابل ملاحظه دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی وقوع روان‌آب و احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، احتمال بارش تگرگ و کاهش دید افقی در اثر تشکیل مه در مناطق کوهپایه‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها و معابر، احتمال اختلال در آمد و شد وسایل نقلیه به‌ویژه در مناطق کوهستانی و گردنه‌های برفگیر استان را از مهمترین مخاطره این سامانه به استان دانست.

نخعی با بیان اینکه مردم از سفرهای غیر ضرور اجتناب کنند اظهار داشت: کشاورزان نسبت به جمع‌آوری باقی‌مانده محصولات کشاورزی از قبیل زرشک اقدام کنند.

بارش باران امروز (چهارشنبه) سراسر استان خراسان جنوبی را فرا گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =