قیمت هیچ کالایی در بازار استان افزایش نداشته است

اردبیل - ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده قیمت هیچ کالایی در بازار استان افزایش نیافته است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، ارژنگ عزیزی در نشست با نمایندگان اصناف استان اردبیل افزود: در مبادی عرضه محصولات و مواد خام به صورت عمده هیچ تغییری در قیمت‌ها به وجود نیامده و پیش‌بینی می‌شود افزایش قیمتی در مراکز عرضه کالا برای مصرف نباشد.

وی اظهار کرد: بازار یکی از ارکان شکل‌گیری نظام بوده و  بعد از انقلاب نیز در صحنه‌های مختلف نقش تعیین کننده‌ای داشته است.

وی با بیان اینکه سران سه قوا بعد از کارشناسی‌های مختلف در راستای افزایش قیمت بنزین به تصمیم نهایی رسیده‌اند، افزود: قاچاق سوخت از جمله مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت بنزین می‌باشد و برای جلوگیری از خروج منابع از داخل کشور این تصمیم گرفته شده است.

وی ادامه داد: قیمت بنزین در کشورهای همسایه چندین برابر ایران بوده و این دلیل مهمی برای قاچاق سوخت از کشور است.

عزیزی با بیان اینکه عدالت اجتماعی از دیگر دلایل افزایش قیمت سوخت است، اضافه کرد:  بر اساس آمار دهک‌های بالای جامعه نسبت به دهک‌های پایین 23برابر بیشتر از سهمیه سوخت  استفاده می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل تشریح کرد: دلایل دیگری نیز در کارشناسی‌های انجام گرفته برای افزایش قیمت سوخت مد نظر بوده که کاهش آلودگی هوا ، افزایش انگیزه خودروسازان برای ساختن خودرهای کم مصرف و سایر مسایل اجتماعی از جمله کاهش ترافیک از جمله این علت‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه هیچ افزایشی در کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی نیز وجود ندارد، گفت: بر اساس برآوردهای کارشناسی برای تامین سوخت مورد نیاز وسایل نقلیه سهمیه‌هایی تعلق خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =