کتابخانه‌های قم باید به یکدیگر متصل شوند

قم - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: تمام کتابخانه‌های عمومی و غیر عمومی این استان باید به یکدیگر لینک و مرتبط شوند.

بیژن سلیمان پور روز چهارشنبه درآیین بزرگداشت مقام کتابدار و تجلیل از خادمان عرصه کتابخوانی درنهاد کتابخانه های عمومی قم، اتصال کتابخانه‌های استان به یکدیگر را از تاکیدهای استاندار قم عنوان کرد و اظهار داشت:دراین خصوص باید تعامل و هم‌افزایی‌های لازم صورت گیرد.

وی بیان داشت: مراجعه کنندگان به یک کتابخانه استان اگر کتاب مورد علاقه خود را درآن پیدا نکردند باید شرایط به گونه‌ای باشد که آن را از کتابخانه دیگر تهیه کنند.

قم دارای ۲۳ کتابخانه عمومی و تخصصی می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه نباید کاستی‌هایی را درکتابخانه های قم شاهد باشیم، گفت: کتاب را باید به همه مردم ارزشمند، دوست داشتنی و انقلابی قم هدیه کنیم.

سلیمان پور با بیان اینکه موضوع کتاب را نباید اداری کنیم و برای آن تکلیف و نسخه اداری ننویسیم افزود: کتاب باید به یک فرهنگ‌ ملی و ارزش افزوده و منزلت اجتماعی تبدیل شود.

معاون استاندارقم  اظهار داشت:‌ امروز کمتر کسی مساله کتاب‌خوانی را برای خود و یا اعضای خانواده اش یک ارزش می‌داند، لذا باید این فرهنگ تغییر کند و مایه فخر و مباهات باشد.

وی همچنین دستاوردهای نظام اسلامی درحوزه معنوی و مادی را بسیار فراوان توصیف کرد و افرود: نقد برخی از مسائل به منزله نفی دستاوردهای نظام نیست، اما ما به این میزان پیشرفت انجام شده، قانع نیستیم چرا که به چشم‌اندازهای ۲۰ ساله ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه باید قدرت نخست منطقه ای باشیم،‌ می‌اندیشیم.

معاون استاندار قم همچنین نظام اسلامی را پدید آورنده عزت آحاد ملت دانست، و گفت: اقصی نقاط کشور از نعمت‌های زیادی برخوردار است ولی باید کاستی‌ها و نقصان‌ها، کم‌کاری و غفلت را نیز ببینیم.

این آیین به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی ترتیب یافته بود.

۲۴ تا ۳۰ آبان به عنوان هفته کتاب و کتاب خوانی نام‌گذاری شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =