۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83562635
۱ نفر

برچسب‌ها

مساجد از کانون‌های تحکیم نظام اسلامی است

خمین - ایرنا - رئیس موسسه مسجد گفت: مساجد از کانون‌های مهم راهبری امور در حاکمیت اسلامی است و اساس استقرار و تحکیم وحدت اسلامی از سنگر مسجد سرچشمه می گیرد.

حجت الاسلام «تقی قرائتی» روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی مدیریت مساجد در خمین افزود: مساجد قدرت بالایی دارند و رژیم پهلوی نیز با جدی نگرفتن این نهاد مذهبی سرنگون شد.
وی ادامه داد: دشمنان نظام اسلامی اهمیت و جایگاه مسجد را به خوبی درک کرده اند و یکی از محورهای اساسی در توطئه‌ها این است که جایگاه مساجد و روحانیان در بین مردم توسط دشمنان تضعیف شود.
رئیس موسسه مسجد اظهار داشت: اهالی مسجد در حوادث مختلف کارویژه‌ها و نقش خود را به بهترین شکل ایفا کرده‌اند در حالی‌ که هیچ بودجه‌ای ندارند، سهم خود را در مسایل روز ادا کرده‌اند.
 حجت الاسلام قرائتی یادآور شد: مساجد در شکل دهی و راهبری مبنای فکری جامعه و تقویت نماد وحدت اسلامی اثربخشی عمیقی دارند.
وی تصریح کرد: مساجد مرکزی برای مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هستند و به‌ همین علت مردم با حضرت علی (ع) در مسجد بیعت کردند.
رئیس موسسه مسجد افزود: مسجد محل عبادت و رشد ابعاد فکری و اخلاقی است و در نظام اسلامی این مهم به بهترین شکل انجام می‌شود.
حجت الاسلام قرائتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش امام جماعت افزود: امامت جماعت منصب نیست بلکه ظرفیتی برای تقویت همگرایی است.
وی  گفت: باید از ظرفیت‌های مسجد به عنوان پایگاه‌های اصلی مشارکت مردمی به نحو موثر در پیشبرد امور بهره گرفته شود.

رئیس موسسه مسجد افزود: تقویت مدیریت مساجد در دین مبین اسلام مورد تاکید بزرگان است و باید برای متولیان مساجد نظیر ائمه جمعه، روحانیان دوره های آموزشی برگزار شود.

ائمه جماعات، هیات امنا، خادمان و کانون‌های مساجد در کارگاه یک روزه مدیریت مساجد در خمین شرکت کردند.

شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی ۲۱۰ باب مسجد دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =