ورزش های زورخانه ای در 85 کشور جهان شناخته شده است

پکن- ایرنا- رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با بیان اینکه نظام، دولت و مجلس شورای اسلامی‌ به پای این فدراسیون وقت و انرژی گذاشته‌ اند گفت: در ۱۵ سال گذشته توانستیم این رشته را در ۸۵ کشور جهان توسعه دهیم.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو، «محسن مهر علیزاده» در جریان سفر به ژاپن و دیدار با مقامات این کشور با بیان اینکه ماموریت‌ها با دقت تمام و طراحی دقیق در حال انجام است تصریح کرد: خوشبختانه جایگاه لازم و مناسب را نیز در جهان پیدا کرده ایم و فعالیت‌ها را بر اساس برنامه انجام می‌دهیم تا به اهدافمان برسیم.

وی افزود: توانسته‌ایم در ۸۵ کشور جهان، ورزش‌های زورخانه‌ای را چه با ایجاد فدراسیون ملی، باشگاه و یا تیم ملی جا بیاندازیم و برای توسعه این فعالیت‌ها نیز گام بر می‌داریم اصولاً این چنین کارهای بین‌المللی باید به دور از جنجال و با دقت لازم جلو برود تا به مشکل نخوریم.

مهر علیزاده در این سفر با رییس دانشگاه ورزش، رئیس آژانس ورزش، رئیس فدراسیون کشتی و معاون وزارت خارجه ژاپن پیرامون همکاری‌های ورزشی و معرفی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی در ژاپن دیدار و گفت کرد.

او با بیان اینکه هدف فدراسیون تحت امرش توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای در جهان است، گفت: کار ما مشابه همان کاری است که ژاپنی‌ها در جودو، چینی‌ها در ووشو و کاراته و … انجام می‌دهند و توانستند این رشته‌ها را با نام خود در جهان توسعه دهند.

مهرعلیزاده با اشاره به اینکه مشکل خاصی نیز در راه توسعه این ورزش وجود نداشته است افزود: ممکن است به لحاظ امکانات مشکلاتی داشته باشیم اما این‌ها مانع جلو رفتن کار نیست.

رییس فدراسیون ورش های زورخانه ای درباره برنامه‌های پیش روی این فدراسیون نیز خاطرنشان کرد: در  ماه‌های آینده چند رویداد بزرگ از جمله رقابت‌های قهرمانی جهان را در ایران برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی سابقه ای سه هزار ساله دارد افزود: در این ورزش علاوه بر پرورش اندام به پروش فکری و اخلاقی نیز توجه شده است و بنا بر این ورزش، ارزش فراگیر شدن و ظرفیت مقبولیت جهانی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =