پارلمان مشورتی زنان در سه شهر کردستان راه‌اندازی شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کردستان با اشاره به تشکیل پارلمان (مجمع) مشورتی زنان در شهرهای مختلف استان به عنوان یکی از برنامه‌های امور بانوان در سال ۹۸ گفت: این پارلمان تاکنون در سه شهر راه‌اندازی شده است.

لیلا آژیر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایده تشکیل این مجمع مشورتی برای نخستین بار از خراسان رضوی آغاز شد و پس از نتایج موفقیت آمیز آن، به استان‌های داوطلب تعمیم داده شد و در منطقه غرب، کردستان اولین استان داوطلب در این زمینه بود.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و هماهنگی فرمانداران پارلمان زنان تاکنون در سه شهر مریوان، کامیاران و سقز تشکیل شده است، افزود: پیگیری‌های لازم در زمینه راه‌اندازی این پارلمان در شهرستان قروه نیز انجام شده و در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد.

آژیر هدف از تشکیل این پارلمان را ارتقای سرمایه اجتماعی زنان، افزایش نقش زنان در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و شناسایی و معرفی ظرفیت بانوان استان در تمام عرصه‌ها اعلام کرد و یادآور شد: تلاش می‌شود تا پایان امسال این پارلمان در سایر شهرستان‌ها نیز تشکیل شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان اضافه کرد: پارلمان زنان شامل مجمع عمومی، هیات رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی پنجگانه است وهر کدام از شهرستان‌ها یک پارلمان خواهند داشت و پس از آن نماینده‌ای به پارلمان استان معرفی می‌کنند.

وی گفت: اعضای این مجمع در میان اقشار مختلف زنان از جمله سازمان‌های مردم نهاد، نظام‌های حرفه‌ای، اعضای اتاق بازرگانی و اصناف، دهیاران، انجمن‌های صنفی کارگری، بانوان عضو شوراهای شهری و روستایی، هیات‌های علمی، هنرمندان و منتخبین المپیادهای علمی انتخاب می‌شوند.

دفتر امور بانوان و خانواده در راستای انجام مطالعات و تحقیقات لازم در خصوص مسائل و مشکلات امور بانوان و خانواده در ابعاد زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی و جهت دهی آنان به سوی سیاست های کلان جمهوری اسلامی ایران در استان های کشور راه اندازی شده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =