فرماندار مریوان: اشد مجازات در انتظار اغتشاشگران است

سنندج - ایرنا - سرپرست فرمانداری مریوان ضمن محکوم کردن اتقافات اخیر توسط اخلالگران، این توطئه ها را نشانه جنگ بر علیه نظام، کشور و مردم دانست و گفت: اشد مجازات در انتظار اغتشاشگران ناامنی است.

آرتیکاس اقبال روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار داشت: در جریان اتفاقات اخیر برخی با سوء استفاده از مردم به پمپ بنزین،  بانک، اماکن دولتی، فروشگاه ها و حتی به خودروهای عمومی و شخصی رحم نکرده و آنها را آتش زدند و مسبب نا امنی و نا آرامی در شهرستان شدند.

رئیس شورای تامین مریوان اضافه کرد: با درایت مجموعه انتظامی، امنیتی، سپاه، بسیج و همراهی مجموعه دولت و مردم، اکنون شرایط عادی به جامعه بازگشته و افرادی که موجب ایجاد نا امنی و ملتهب کردن فضای شهر شدند، شناسایی و در اسرع وقت دستگیر شدند که تحقیقات از آنها ادامه دارد ولی بدانند با عاملین ناآرامی ها با اشد مجازات برخورد می‌شود.

وی از فعال شدن مجدد سه پمپ بنزین و چند بانک خسارت دیده در اغتشاش‌های اخیر این شهرستان خبر داد و افزود: هم اکنون در شهرستان مشکلی به لحاظ نبود بنزین، آرد، برنج و کالاهای اساسی موردنیاز مردم وجود ندارد و بانک ها و پمپ بنزین هایی که دچار خسارت و آتش سوزی شدند پس از بررسی و ارزیابی،  شرایط برای بازسازی و راه اندازی مجدد آنها فراهم می‌شود.

روز شنبه و پس از اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، برخی از مردم در خیابان‌های شهر مرزی مریوان برای اعلام اعتراض خود از این گرانی حضور یافتند اما برخی فرصت‌طلبان و سوء استفاده کنندگان از این اعتراض‌های به حق مردم، آن را تبدیل به اغتشاش کرده و به اماکن عمومی، بانک ها، جایگاه های عرضه بنزین و خودروهای شخصی خسارت زدند.

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذشته در شهرهای مختلف اشکال متفاوتی داشت البته در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه بود.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، از شامگاه جمعه تا کنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه ها که درباره معیشت مردم وجود دارد موظفت است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکید کرده است که به صروت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می شود و ۶۰ میلیون ایرانی از این بهره مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha