۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83562592
۰ نفر

برچسب‌ها

دریافت اجباری کمک مالی در مدارس ممنوع است

اردبیل_ایرنا_ مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: آموزش در کشور رایگان بوده و هرگونه دریافت اجباری کمک مالی از اولیای دانش‌آموزان در مدارس ممنوع است.

سخاوت بیرامی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال افزود:  با توجه به کاهش میزان سرانه دانش‌آموزی در مدارس هرگونه دریافت کمک مالی از اولیای دانش‌آموزان جهت کمک به امور جاری تنها باید به صورت داوطلبانه و به دور از هرگونه اجبار صورت گیرد.

او اظهار کرد: کمک اولیای دانش‌آموزان صرفا به صورت مالی نبوده و این کمک‌ها می‌تواند به صورت‌های مختلف از جمله ارایه خدمات مشاوره‌ای، مهارتی، تخصصی و متناسب با تخصص‌ کاری اولیای دانش‌آموزان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته مبلغ ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کمک مالی داوطلبانه از سوی اولیای دانش‌آموزان برای چرخش امور جاری مدارس جمع‌آوری و در ارتقای کیفیت آموزش و یا تهیه ملزومات کمک آموزشی مورد استفاده قرار گرفته،اظهار کرد: کمک‌های مالی جمع‌آوری شده به دور از دخالت‌های مدیر و دست اندرکاران آموزشی و صرفا از طریق اعضای انجمن اولیا و مربیان انجام شده است.

وی گفت: مدیران مدارس خلخال به علت کاهش سقف اعتباری و سرانه دانش‌آموزی با مشکل پرداخت هزینه حامل انرژی و قطع انشعاب آب،برق و گاز روبرو  هستند و در طول سال جاری کمک‌های مالی اولیای دانش‌آموزان کمک بزرگی به پیشگیری از قطع انشعاب حامل‌های انرژی مدارس می‌کند.

بیرامی از تجهیز مدارس خلخال به سامانه  گرمایشی هوشمند و بی‌خطر خبر داد و افزود: در حال حاضر تنها چهار مدرسه روستایی این منطقه  در روستاهای ارسون، سوسهاب ،ترازوج و نیاخرم از بخاری نفتی استفاده می‌کنند که با پایان طرح‌های گازرسانی روستایی به آنها، این مدارس نیز به بخاری‌های هرماتیک هوشمند تجهیز خواهند شد.

دبیر شورای آموزش وپرورش خلخال با بیان اینکه در آزمون سراسری کنکور امسال بیش از ۲۰۰ نفر از دانش‌آموزان این منطقه موفق به راه‌یابی به دانشگاه‌های دولتی شده‌اند، گفت: با هدف تشویق دانش‌آموزان مشغول به تحصیل پایه دوازدهم، برنامه تجلیل از پذیرفته‌شدگان کنکور امسال به صورت متفاوت از سال‌های قبل در دی ماه برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =