۱۰ دانش آموز  گیلان برگزیده مرحله کشوری جشنواره دانایی شدند

رشت - ایرنا - معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش گیلان گفت: ۱۰ دانش آموز از این استان در مرحله کشوری جشنواره دانایی و توانایی (مسابقه کتابخوانی) برگزیده کشوری شدند.

جمیل غریب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به برگزاری مرحله نهایی سومین جشنواره دانایی و توانایی (مسابقه کتابخوانی) از مسابقه های فرهنگی هنری سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ اظهار داشت: این جشنواره همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی امسال در تهران برگزار شد که همزمان با برگزاری این جشنواره دانش آموزان برگزیده استان گیلان نیز در کنار سایر دانش آموزان به عنوان کتابخوان های برتر کشور تجلیل شدند.

وی افزود: سعیده شفیعی از لاهیجان، صدف سلمانزاده از ناحیه دو رشت، فاطمه عبدی از رضوانشهر، شمیم خوشکار از آستانه اشرفیه ، فاطمه اصغر نیا از ناحیه یک رشت، سهند آقایی از ناحیه دو رشت، رضا رحمان نیا از ناحیه یک رشت، امیرمحمد کیانفر از صومعه سرا، آرمین قربانیان از ناحیه دو رشت و حسن بی نیاز از عمارلو رودبار دانش آموزان برگزیده از استان گیلان در جشنواره کشوری دانایی و توانایی هستند.

معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش استان گیلان در تشریح جشنواره دانایی و توانایی خاطر نشان کرد: در جریان برگزاری این جشنواره کتاب در مقاطع مختلف در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد که دانش آموزان علاقمند در مسابقه جشنواره (کتابخوانی) شرکت می کنند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره دانایی و توانایی در مرحله آموزشگاهی، شهرستانی، استانی و کشوری  تصریح کرد: این جشنواره فرصتی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان است.

استان گیلان دارای افزون بر ۴۰۰ هزار دانش آموز است که در افزون بر پنج هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =