بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در سال جاری با پرداخت سه هزار و ۵۶۷ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال تسهیلات به بخش کشاورزی بخش عظیمی از طرح های اشتغالزایی این حوزه تامین اعتبار شده است.

خالد جعفری روز چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه سرمایه گذاری  سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: منابع اعتباری امسال بخش کشاورزی استان در حوزه آبیاری تحت فشار ۸۰ میلیارد ریال بوده که ۶۷ میلیارد و ۳۹۰ ریال آن به صورت کمک بلاعوض در اختیار بهره برداران بخش قرار گرفته است.

وی افزود: اعتبار پرداخت شده از محل اشتغال پایدار روستایی در ۲ سال ۹۷ و ۹۸ حدود یک هزار و ۸۵۰  میلیارد ریال با بهره چهار درصد و در مناطق مرزی و بهره ۶ درصد در مناطق غیر مرزی به تعداد ۲ هزار و ۱۱۷ طرح در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی است.

جعفری اضافه کرد: اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ استانی تسهیلات سرمایه در گردش ۱۰ درصد ۶۱۰  میلیارد ریال استان بود که تاکنون حدود ۴۵۹ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

وی یادآور شد: از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ ملی نیز مبلغ یک هزار و ۶۵۰  میلیارد ریال به بانک معرفی شده که تا اکنون حدود ۵۴۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از محل اعتبارات دفتر امور روستایی اختصاصی بانک سینا نیز سهم استان ۲۵۰ میلیارد ریال بوده که ۱۰۴ میلیارد ریال به بانک عامل معرفی شده‌اند.

 جعفری با بیان اینکه تسهیلات کمک‌های فنی و اعتباری حدود ۱۱۴ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال بود، تاکید کرد: تا اکنون ۳۵ میلیارد ریال طرح به بانک معرفی شده و از این میزان سه میلیارد و ۳۴۰ ملیون ریال پرداخت شده است.

وی میزان تسهیلات پرداختی از طریق سامانه بهین یاب برای رونق تولید در استان را  ۴۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: برای مشاغل خانگی بخش کشاورزی نیز در سطح استان هم حدود یک میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

جعفری در خصوص تسهیلات سیل امسال هم اظهار داشت: ۹ هزار و ۲۱۴ نفر از بهره برداران خسارت دیده بخش کشاورزی به مبلغ ۱۷۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون  ریال به سیستم بانکی استان معرفی شده اند و تا اکنون حدود ۱۷۴ میلیارد ریال اعتبار بین خسارت دیدگان توزیع شده است.

جعفری اضافه کرد: برای احداث گلخانه ها تاکنون ۴۹۳ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال پرداخت شده و برای توسعه بخش آبزی پروری و صیادی هم ۲۷ میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده که مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن تخصیص وجه داده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =