کنگره بین‌المللی چشم‌پزشکی در مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- بیست و نهمین کنگره بین‌المللی انجمن چشم پزشکی ایران با حضور 1500 چشم پزشک و دانش پژوهان این رشته از داخل و خارج کشور روز چهارشنبه طی مراسمی در مشهد آغاز شد.

به گزارش ایرنا این کنگره چهار روزه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری انجمن چشم پزشکی ایران روز گذشته در مشهد آغاز شد و امروز به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

دبیر علمی بیست و نهمین کنگره بین‌المللی چشم پزشکی ایران طی سخنانی در مراسم آغاز به کار رسمی آن گفت: استادان فوق تخصص چشم‌پزشکی از کشورهای آمریکا، سوئیس، آلمان، عراق، ترکیه، سوریه و چند کشور دیگر عربی در این کنگره بین‌المللی حضور دارند.
دکتر محمد رضا صداقت افزود: این کنگره هر ساله با هدف افزایش سطح دانش و مهارت‌های علمی و عملی در تشخیص و درمان بیماری‌های چشم در بین پزشکان و استادان رشته‌های شش‌گانه‌ چشم‌پزشکی کشور برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان بزرگ ترین و مجهزترین دانشگاه کشور از نظر امکانات فنی و تخصص‌های چشم‌پزشکی میزبان بیست و نهمین کنگره انجمن چشم پزشکی ایران به عنوان بزرگترین رویداد چشم پزشکی کشور است.
دبیر علمی بیست و نهمین کنگره بین‌المللی چشم پزشکی ایران گفت: در این کنگره آخرین دستاوردها و تحقیقات علمی در زمینه  چشم‌پزشکی در قالب ۱۹۰ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد که ۶۰ مورد از آنها در قالب پوستر ارائه می‌شود.
صداقت، مهم‌ترین محورهای کنگره مزبور را شامل پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریهای مرتبط با چشم در بخش‌های قرنیه، شبکیه، استرابیسم، جراحی پلاستیک و ترمیمی، آب سیاه و تومورهای چشمی عنوان کرد.

وی افزود: انجام عمل زنده‌ و پیشرفته‌ چشم‌پزشکی و برپایی نمایشگاه در حوزه تجهیزات پزشکی از دیگر برنامه‌های جنبی این کنگره به شمار می‌رود.
بیست و نهمین کنگره بین‌المللی چشم پزشکی مشهد که امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد تا روز یکم آذرماه در مشهد ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =