نخستین کنفرانس بین‌المللی جهانی شدن در آسیای معاصر با حضور ایران گشایش یافت

مسکو- ایرنا - نخستین کنفرانس «جهانی شدن در آسیای معاصر» با حضور معاون وزیر امور خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در مدرسه عالی اقتصاد روسیه گشایش یافت.

این کنفرانس امروز چهارشنبه با حضور اساتید و اندیشمندانی از کشورهای ایران، چین، هند، پاکستان، صربستان، کره جنوبی، اندونزی، ویتنام، ترکیه، سریلانکا و روسیه در بخش‌های مختلف شروع شده است.

صاحبنظران حاضر در این کنفرانس طی دو روز دیدگاه‌ها و موضوعات مختلفی از قبیل شرق آسیا در دیدگاه جهانی، خاور نزدیک و میانه: بازیگران منطقهای و جهانی و موضوعات مربوط به حل و فصل درگیری‌ها و بحرانها - چالش‌ها و راه‌حل‌های جنوب آسیا در روند جهانی شدن (جنوب آسیا در پرتو روندهای جهانی مدرن) و موضوعات مربوط به زبان‌شناسی و مطالعات منطقه‌ای را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد. 
«محمدکاظم سجاد پور» معاون وزیر خارجه و رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌الملل کشورمان و مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در این کنفرانس شرکت و نقش روسیه در جنبه‌های سیاسی- نظامی توسعه و ثبات و امکان ائتلاف ایران و روسیه برای ثبات و توسعه را تشریح و مورد بحث قرار خواهند داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =