۱۷ دستگاه برف‌روب در راهدارخانه‌های اشنویه مستقر شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشنویه گفت: ۱۷ دستگاه سبک و سنگین برف‌روب برای پاکسازی محورهای مواصلاتی در راهدارخانه‌های این شهرستان در قالب طرح زمستانی مستقر شد.

جلال پاسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۹ مامور راهداری نیز در ۲ راهدارخانه مستقر شده‌اند و به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی در محورها و حوزه‌های استحفاظی این شهرستان هستند و در طرح زمستانی راهداری مشارکت خواهند داشت.

وی اضافه کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ تن شن و ماسه نیز برای رفع یخبندان راه‌های ارتباطی شهری و روستایی این شهرستان در فصل زمستان ذخیره‌سازی شده است.

وی اظهار داشت: از این مقدار ۸۰۰ تُن نمک و یک هزار و ۷۰۰ تُن شن و ماسه است که در راستای اجرای طرح زمستانه و ارایه خدمات به مردم در انبارهای اداره راهداری و حمل و نقل این شهرستان ذخیره‌ شده است.

وی گفت:  این میزان در راهدارخانه های سطح استان توزیع شده است تا در صورت نیاز برای بازگشایی مسیر مورد استفاده قرار گیرند.

«پاسی»، با بیان اینکه امسال یک‌ هزار تن شن و ماسه به همراه ۶۰۰ تن نمک خریداری شده است، اظهار داشت: با وجود اینکه طرح زمستانی راهداری هنوز به صورت رسمی آغاز نشده است، اما راهداران این شهرستان خود را برای زمستان کاملا آماده کرده‌اند.

مهمترین محور مواصلاتی این شهرستان جاده اشنویه به ارومیه است که ۶۵ کیلومتر طول داشته و دارای ۲ گردنه برفگیر است که در ایام زمستان براثر بارش برف و کولاک بیشتر اوقات مسدود می‌شود.

اشنویه در یک منطقه سردسیر و کوهستانی واقع شده است و دارای ۸۲ کیلومتر راه اصلی و ۱۸۰ کیلومتر راه فرعی و ۲ راهدارخانه مرکزی و آغبلاغ است؛ این شهرستان در امتداد مرزهای ایران با کشورهای ترکیه و و عراق واقع شده است و بیش از ۷۴ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =