۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83562375
۰ نفر

برچسب‌ها

ناسا پنج شرکت دیگر را به برنامه ارسال محموله به ماه اضافه کرد

تهران- ایرنا- سازمان فضایی آمریکا (ناسا) از اضافه شدن پنج شرکت واجدالشرایط دیگر به برنامه خود برای ارسال محموله به ماه تحت عنوان «سرویس تجاری ارسال محموله به ماه » (CLPS) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، شرکت‌های «اسپیس ایکس»، «بلو اوریجین»، «سرس روبوتیک» (Ceres Robotics) ، «سیرا نوادا» (Sierra Nevada ) و «تیواک نانو-ستلایت سیستمز» (Tyvak Nano-Satellite Systems) همه برای طراحی و ساخت سطح نشین‌هایی که قادر به ارائه بارهای علمی و فناوری از جمله کاوشگرها و تجهیزات علمی به سطح ماه باشند، فعالیت می‌کنند. 

این پنج شرکت جدید با ۹ شرکت قبلی که سال گذشته توسط ناسا برای این منظور انتخاب شدند، رقابت خواهند کرد.استیو کلارک معاون اکتشافات ناسا، گفت: هدف این است که این ائتلاف را گسترش دهیم تا شرکت‌هایی با قابلیت‌های مختلف و ایده‌های جدید و نوآورانه را وارد این برنامه کنیم.

همه ۱۴ شرکتی که در برنامه CLPS ناسا شرکت دارند، برای انجام ماموریت‌های تدارکاتی مرتبط با برنامه «آرتمیس»، ماموریت ناسا برای بازگرداندن انسان به ماه تا سال ۲۰۲۴، رقابت می‌کنند. ناسا برای ارسال ۱۴ محموله باری علمی و فناوری خود به سطح ماه تا سال ۲۰۲۱، قراردادهایی منعقد کرده است و انتظار دارد که به زودی دستور تحویل بار بیشتری را صادر کند.

اسپیس ایکس اعلام کرده است که «استارشیپ» این شرکت می‌تواند ۱۰۰ تن متریک بار را به سطح ماه منتقل کند که از میزان مورد نیاز ناسا تحت برنامه CLPS بسیار بیشتر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =