۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83562345
۰ نفر

برچسب‌ها

نقش بی بدیل بسیج در آرامش بخشی به البرز

کرج - ایرنا - فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به زحمات تمام نیروهای نظامی و امنیتی در حوادث اخیر، گفت:‌ در این حوادث نقش بسیج مردمی بی بدیل بود.

 سردار سرتیپ دوم پاسدار سید یوسف مولایی روز چهارشنبه در کنگره سه هزار شهید بسیجی استان البرز که در حسینیه ثارالله (ع)‌سپاه استان البرز در آغاز هفته بسیج برگزار شد، افزود: بسیج یک تفکر غنی است که می تواند تمدن ساز باشد و آن تمدن را مدیریت کرده و به تعالی برساند.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار، خلوص، فداکاری و عشق به ذات حق را ارایه دهیم چه کسی سزاوارتر از بسیجیان خواهد بود.

سردار مولایی گفت: بسیج پدیده ای است که به دست معمار کبیر انقلاب شکل گرفته که به فرد و سازمان اطلاق شد و در نهایت به فرهنگ تبدیل شد، فرهنگی که به قدری غنی و توانمند است که شهید حسین همدانی آن را بسته بندی می کند به عنوان یک کادو برای مردم سوریه ای که قرار بود در عرض ۶۰ روز سقوط کند، تقدیم می کند.

وی افزود: نسخه نجات بخش شهید همدانی برای مردم سوریه در ابتدا توسط بعضی ها پذیرفته نشد ولی بشار اسد گفت اگر آقای همدانی تضمین کند من قبول می کند که همان ابتدا منجر شد تا ۸۵ هزار نفر از مردم سوریه جذب بسیج شوند.

فرمانده سپاه استان البرز بیان داشت: بسیج به عنوان فرهنگ در همه زمان ها و مکان ها برای هر تهدیدی نجات دهنده است.

وی اضافه کرد: در ۴۰ سال گذشته صفات بسیجیان ایمان، تفکر، ولایت پذیری، بصیرت، شجاعت، شهامت، انسان ساز، حرکت ساز، سخت کوشی و... بوده است که تمایل به رشد دارد و سکون را برنمی تابد.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه بسیج وحدت بخش و منشاء اعتماد به نفس است، گفت: بسیج با دشمنان به شدت سخت است ولی با دوستان بامروت است و اگر این مشخصات نبود نمی شد که تهدیدات ۴۰ ساله از جنگ تحمیلی، فتنه ۸۸ و فتنه ۹۸ را اداره کرد.

این جانباز هشت سال دفاع مقدس افزود: بسیجی در میدان شهادت آمد و میدان شهادت را زنده کرد که این امر بصیرت می خواهد و تفکر بسیجی در هر جا از دفاع مقدس تا مبارزه علمی وارد شد، پیروز میدان شدیم.

سردار مولایی اضافه کرد: ایمان و بصیرت دو صفت بارز حضرت ابوالفضل العباس (ع) هستند که بسیج به عشق به این حضرت نیز دارای این صفات می باشد.

استان البرز دارای پنج هزار و ۲۵۰ شهید دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که حدود ۶۰ درصد از این شهدا که بالغ بر سه هزار شهید می باشند، بسیجی هستند.

کنگره سه هزار شهید بسیجی استان البرز،‌ با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولان استانی و مردم شهید پرور و دانش آموزان برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =