سنای بولیوی برای سازماندهی انتخابات جدید جلسه ویژه تشکیل می‌دهد

تهران-ایرنا- جلسه سنای بولیوی امروز(چهارشنبه) برای بحث در مورد تنظیم پیش‌نویس قانونی در راستای سازماندهی انتخابات جدید در این کشور برگزار می‌شود.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تاس از بوئنوس آیرس، " اووا کوپا" یک سناتور سنای بولیوی اعلام کرد: قانونگذاران قصد دارند برگزاری انتخابات جدید در زودترین زمان ممکن را سازماندهی کنند. بنابراین قرار است روز چهارشنبه جلسه ای در مورد تنظیم پیش نویس قانون جدیدی در این راستا برگزار شود.

در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ اکتبر (۲۸ مهرماه) بولیوی که در دور نخست آن مورالس رئیس‌جمهوری وقت پیروز شده بود، تظاهرات اعتراض‌آمیز و اعتصاب‌های گسترده‌ای در این کشور برگزار شد. سناتور جنینه آنیِس، در پی کناره‌گیری مورالس از مقام خود در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ماه) و پناهنده شدن به مکزیک، خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی اعلام کرد. اقتصاد بولیوی به دنبال بحران سیاسی و ناآرامی‌های اخیر با ضرر میلیارد دلاری روبرو شده است. اتاق صنایع ملی بولیوی به تازگی اعلام کرد که بخش صنایع و تجارت بولیوی متحمل دست‌کم  ۱.۱ میلیارد دلار زیان شده است

این قانونگذار همچنین از نیروهای ارتش خواست به یگان های خود برای جلوگیری از به راه افتادن خونریزی های جدید بازگردند.

رئیس سنای بولیوی پیشتر جلسات پارلمان را به دلیل اعتراض ها و درگیری ها لغو کرده بود و خواستار ایجاد فضایی آرام در راستای تسهیل مذاکره و ایجاد ثبات در بولیوی شده بود.

هواداران رئیس جمهوری مستعفی این کشور همچنان به اعتراض های خود ادامه می دهند و خواستار بازگشت مورالس و استعفای جنینه آنیس رئیس جمهوری خودخوانده هستند. فعالان حقوق بشری اعلام کردند که تلفات اعتراض های اخیر در بولیوی به 25 نفر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha