۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۶
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 83562279
۰ نفر

برچسب‌ها

تسریع در تکمیل کتابخانه عمومی مطالبه جدی مردم آبدان است

بوشهر - ایرنا - تسریع در تکمیل ساختمان در دست احداث کتابخانه عمومی شهر آبدان استان بوشهر یکی از مطالبات عمومی و جدی مردم این شهر است اما با وجود وعده‌های فراوان امسال اعتباری برای این پروژه فرهنگی در نظر گرفته نشده‌است.

رئیس شورای اسلامی شهر آبدان شهرستان دیر گفت: با توجه به قدمت زیاد ساختمان کتابخانه عمومی این شهر برای جلوگیری از فرسودگی کتاب جدید قابل نگهداری در آن نیست.

سید عبدالرسول حسینی افزود: انتظار می‌رود مسئولان شهرستان و استان بوشهر نسبت به تکمیل و تسریع پروژه کتابخانه عمومی شهر آبدان همکاری کنند.

وی گفت: در صورت تکمیل ساختمان جدید کتابخانه عمومی این شهر، دغدغه‌های جوانان در زمینه تهیه کتاب مورد نیاز برطرف و فرهنگ کتاب و کتابخوانی گسترش می‌یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبدان اضافه کرد: برای رونق کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی شورای اسلامی شهر با همکاری شهرداری یک قطعه زمین به مساحت ۶۲۵ مترمربع برای ساخت کتابخانه عمومی شهر اختصاص داده‌است.

یکی از اعضای کتابخانه عمومی شهر آبدان گفت: هنگامی که این پروژه شروع شد بسیار خوشحال شدم که صاحب یک کتابخانه جدید با امکانات و تجهیزات روز می‌شویم اما از ابتدای سال جاری تاکنون این پروژه متوقف شده‌است.

علی آبدانی افزود: فضای فعلی کتابخانه جوابگوی نیازهای جوانان، نوجوانان بویژه دانش‌آموزان نیست و ساختمان آن هم بسیار قدیمی و فرسوده‌است.

وی گفت: به عنوان یک جوان از مسئولان شهرستان بویژه فرماندار درخواست دارم که نسبت به این پروژه فرهنگی توجه داشته باشد.

مسئول کتابخانه عمومی شهر آبدان گفت:  شهر آبدان از سال ۱۳۵۶ دارای کتابخانه عمومی بوده‌است که چند سال فعالیت آن متوقف می‌شود و مجدد از سال ۱۳۷۴ به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار و تاکنون فعال است.

ابراهیم احمدی افزود: ساختمان فعلی کتابخانه عمومی شهر مربوط به ۴۶ سال قبل است که به دلیل فرسودگی و کمبود فضای سالن کتابخانه نگرانی علاقه‌مندان به مطالعه کتاب در پی داشته‌است.

وی گفت: با درخواست های زیاد مردم و جوانان از سال ۱۳۹۶ ساخت کتابخانه عمومی شهر با اعتبار وزارت نفت آغاز شد و تا زیر سقف ادامه پیدا کرد که از ابتدای سال(۹۸)  تاکنون به دلیل نبود اعتبار این پروژه متوقف شده‌است.

مسئول کتابخانه عمومی شهر آبدان یادآورشد: هم‌اکنون ۷۰۰ عضو فعال داریم و ۱۷ هزار جلد کتاب در کتابخانه موجود است.

مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان دیر در گفت وگو با ایرنا گفت: پروژه ساخت کتابخانه عمومی شهر آبدان با اعتبار اولیه ۴۵۰ میلیون تومان از منابع وزارت نفت احداث شد که این اعتبار هزینه شده و اعتبار دیگری برای تکمیل آن در نظر گرفته نشده‌است.

سید محمد مهدی موسوی کراماتی افزود: براساس پیگیری که با دفتر نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه مجلس شورای اسلامی انجام شده قول دادند که از طریق منابع دیگر اعتبار مورد نیاز این پروژه که ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده تامین شود که تاکنون نتیجه‌ای نداشته‌است.

شهر آبدان  از توابع شهرستان دیر با ۱۲ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =