۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۰
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83562259
۰ نفر

برچسب‌ها

پیست بین المللی دیزین جاذبه‌ای با ظرفیت‌های کم نظیر

کرج - ایرنا - پیست بین المللی دیزین به عنوان جاذبه‌ای تفریحی و ورزشی درارتفاعات استان البرز قرار دارد که هرساله به خصوص در فصل زمستان گردشگران و ورزشکاران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

جذابیت‌های این پیست تنها به فصل سرما که ورزش‌های زمستانی در آن در سطح استانی، ملی، آسیایی و جهانی برگزار می شود، ختم نشده و در فصل تابستان نیز شاهد برگزاری رقابت‌های اسکی روی چمن در آن هستیم.

با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی بسیاری به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت های بالای پیست بین المللی دیزین در برگزاری مسابقات و جذب هر چه بیشتر گردشگر داخلی و خارجی را دارد.
دوچرخه سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان، کایت سواری و باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه های این پیست بین المللی است.

این مکان ورزشی تفر یحی به عنوان اولین پیست آسیا و ایران تائید فدراسیون جهانی اسکی، مجوز برگزاری مسابقات فوق سرعت را تا سال ۲۰۲۲ میلادی در یافت کرده است.

بازگشایی این پیست نیاز به بارش حدود ۶۰ سانتی‌متر برف است که امسال تاکنون حدود پنج‌سانتی متر برف در آن باریده است.

صادق کلهر رئیس هیات آلپاین البرز روز چهارشنبه درگفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این پیست قابلیت‌های بسیاری دارد که آنطور که باید معرفی و شناخته نشده در صورت معرفی کردن آن می توان گردشگران بیشتری را جذب کرد.

تاکنون پنج سانتی‌متر برف دراین پیست باریده است و در صورت ادامه بارش‌ها پیش‌بینی می‌شود از اواسط آذرماه پیست دیزین برای برگزاری مسابقات و استفاده مردم بازگشایی شود.

وی با اشاره به اردو اسکی کوهستان در بخش جوانان در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به میزبانی این پیست عنوان داشت: از سال گذشته این رشته ورزشی زیر نظر فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران درآمده، به همین منظور اردو آماده‌سازی این ورزشکاران به مدت سه روز هر هفته به میزبانی پیست دیزین برگزار می‌شود.

علی کلهر و نازنین مقدید  از استان البرز به تازگی در رشته اسکی کوهستان به بازی های المپیک اعزام شده اند.

پیش ازاین نیز اردوی آماده سازی جوانان اعزامی به رقابت‌های سوئیس در دی ماه، در پیست دیزین برگزار شده است.

کلهر عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های این پیست برای برگزاری رقابت‌ها، از اواسط اسفندماه رقابت‌های قهرمانی آسیا به مدت یک هفته در دیزین برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها در رده سنی جوانان ۱۶تا ۲۵ سال در رشته‌های مارپیچ سرعت، مارپیچ بزرگ و مارپیچ کوچک در ۲ بخش آقایان و بانوان انجام می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۵ ورزشکار از کشورهای آسیایی در این دوره از رقابت‌ها شرکت کنند.

پیست دیزین واقع در فاصله ۷۰ کیلومتری شمال کرج دارای ۳ تله کابین، ۲ تله سیژ، ۷ تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی و مجهزترین پیست ایران نیز به شمار می رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =