امام جمعه همدان: مردم، دولت را در کنترل قیمت‌ها یاری دهند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: مردم به ویژه اصناف و بازاریان، دولت را در کنترل قیمت‌ها و پیشگیری از افزایش آن یاری دهند.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز چهارشنبه در اجتماع مردمی دفاع از اقتدار و امنیت کشور اظهار داشت: هر چند دولت باید در زمینه نظارت بر قیمت ها دقیق عمل کند اما این امر به تنهایی ممکن نیست بلکه باید مردم نیز دولت را کمک کنند.

وی از اصناف و بازاریان خواست انصاف را رعایت کنند و اضافه کرد: اسلام واقعی آن است که مردم در وضعیت اقتصادی سخت به فکر یکدیگر باشند و به هم رحم و توجه کنند. 

امام جمعه همدان افزود: ضرورت و نحوه اجرای سهمیه بندی بنزین نیازمند آسیب شناسی، کارشناسی و مطالعات اجتماعی دقیق بود و باید مسئولان ذهنیت جامعه را برای اجرای سهمیه بندی اقناع و آماده می کردند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: اجرای یکباره این طرح موجب ایجاد نگرانی های برای مردم شد در حالیکه اگر ذهنیت جامعه آماده بود شاهد این مشکلات نبودیم چرا که مردم ایران همواره همراه مسئولان در تصمیم های بزرگ اقتصادی و اجتماعی بودند.

وی با بیان اینکه این قبیل تصمیم ها نیازمند زمینه سازی کارشناسی است بیان کرد: باید با فراهم کردن شرایط، آمادکی روانی و آسیب شناسی وضعیت کنونی، زمینه را برای اجرای طرح هایی همچون سهمیه بندی بنزین فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان از مسئولان و دولتمردان خواست در زمینه ضرورت اجرای این طرح با مردم صحبت و مردم را قانع کنند تا نگرانی مردم در این زمینه رفع شود.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با بیان اینکه سهمیه بندی بنزین تنها نگرانی مردم نیست اضافه کرد: یکی دیگر از نگرانی های مردم ایجاد تورم در کالاهای اساسی است چرا که با وجود قبول ضرورت سهمیه بندی بنزین از سوی مردم از بروز تورم جدید نگران هستند.

وی ادامه داد: مشکلی در سهمیه بندی بنزین نیست چرا که با پرداخت یارانه ها، جبران می شود اما اگر قیمت کالا افزایش یافت چه باید کرد؟ خواسته مردم از مسئولان نظارت عمیق، جدی، علمی و پایدار برای جلوگیری از گرانی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان بیان کرد: انتطار مردم این است که دولت به صورت جدی بر بازار نظارت کند و از افزایش فاحش و نامتعادل قیمت ها جلوگیری کند هر چند مسئولان استانی در این باره تصمیم جدی دارند تا نگرانی مردم رفع شود.

حجت الاسلام شعبانی موثقی افزود: رویدادها و اغتشاش های چند روز گذشته میلیاردها تومان به بیت المال و اموال عمومی آسیب زد چراکه شکستن اموال عمومی نه تنها نگرانی مردم را رفع نمی کند بلکه ناامنی ایجاد کرده و در این میان برخی از نیروهای نظامی و انتظامی و مردم عادی به ظلم مورد تجاوز و هجوم قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

وی افزود: آشوب هیچگاه منافع مردم را تامین نمی کند و مردم می دانند که در ۴۰ سال گذشته هر موقع مطالبه به حقی دارند عده ای آشوبگر با ایجاد آشوب مطالبات مردم را به حاشیه می رانند.

امام جمعه همدان گفت: رییس جمهوری آمریکا، سلطنت طلب ها و اسرائیل از آشوبگران حمایت کردند، آیا اینها نگران مردم هستند؟ غصه مردم را دارند؟ پس چرا ورود دارو را به ایران ممنوع و بدترین تحریم  ها را علیه این ملت به کار بستند؟

حجت الاسلام شعبانی افزود: مردم در چهار دهه گذشته با همه سختی ها پشت نظام و قرآن ایستادند؛ بنابراین آشوبگران و آسیب زنندگان به اموال عمومی، سربازان آمریکا هستند چراکه مسلمانان به مسجد حمله ور نشده و قرآن را به آتش نمی کشند.

وی ادامه داد: دشمنان با تحریم یا با آشوب و اغتشاش درصدد آسیب زدن به اقتصاد و امنیت داخلی ایران هستند هر چند ملت ایران با دشمن همراهی نکردند که در این زمینه باید از مردم بصیر و ولایتمدار قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان ادامه داد: مردم می دانند که اغتشاش، اقتصاد را سرو سامان نمی دهد بلکه به امنیت آسیب زده و مشکلات را بیشتر هم می کند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی افزود: افرادی که از سهمیه بندی بنزین عصبانی شدند هیچگاه به مردم کوچه و بازار، اموال عمومی آسیب نزده و مسجد و قرآن را آتش نمی زنند بلکه این حرکت های آشوبگرانه برنامه ریزی شده بود.

وی از نیروهای اطلاعاتی خواست این افراد را شناسایی و برخورد کنند و گفت: از قوه قضاییه هم می خواهیم با افرادی که از روی عصبانیت از وضعیت اقتصادی کارهایی را کردند با رافت اسلامی برخورد کنند.

امام جمعه همدان خطاب به دشمنان نظام اسلامی گفت: اینجا سوریه، لیبی و برخی کشورهای عربی نیست بلکه کشور اهل بیت(ع) است و در صورت بروز مشکل و نگرانی، ملت ایران با تکیه بر توان داخلی آن را حل می کنند.

یادآوری می شود، به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌هایی از مردم برخی شهرهای کشور در اعتراض به این موضوع تجمع‌های خیابانی برگزار کردند. این تجمع‌ها در برخی شهرها با سوءاستفاده اغتشاشگران آموزش دیده، به خشونت کشیده و منجر به تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز دولتی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =