فرماندار: فضای مدارس غیر دولتی خلخال مناسب نیست

اردبیل_ایرنا_ فرماندار خلخال گفت:مدارس غیر دولتی این شهرستان فضای مناسب و استاندارد برای تحصیل کیفی دانش آموزان ندارند .

فریدون بابایی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال افزود: در حالی که هدف دولت از راه‌اندازی مدارس غیر دولتی کیفیت بخشی به نظام آموزشی و  ارتقای کیفیت آموزش  دانش اموزان بوده اما در منطقه این مدارس با فلسفه وجودی خود فاصله گرفته اند.

او اظهارکرد: ساختمان اکثر مدارس غیر دولتی فاقد استحکام بنا و استانداردهای لازم بوده و در کنار آن  استفاده از معلمان بازنشسته فاقد انگیزه لازم و یا فارغ‌التحصیلان فاقد تجربه آموزشی کافی موجب افت کیفیت آموزشی در آنها  شده است.

وی افزود: در حالی که دولت به استاندار سازی فضای آموزشی و تجهیزات مورد نیاز در مدارس دولتی و غیر دولتی اصرار دارد مدیران مدارس غیر دولتی با اجاره ساختمان‌های کهنه و فرسوده و فاقد استحکام بنا نه تنها فضای آموزش مناسبی را برای دانش‌آموزان فراهم نکرده‌اند بلکه دغدغه مالی موجب غفلت  از اصل تربیت و پرورش دانش آموزان مشغول به تحصیل در این مدارس شده است .

رییس شورای آموزش وپرورش خلخال گفت: لازم است که مدیردستگاه تعلیم وتربیت منطقه تمامی نواقص موجود را به اطلاع مدیران و دست اندرکاران مدارس غیر دولتی رسانده و از ادامه افت کیفیت تحصیل در این گونه مدارس جلوگیری کند .

بابایی با اشاره به افزایش روز افزون آموزشگاه‌های آزاد بیان کرد: هزینه‌های صورت گرفته برای ادامه تحصیل یک دانش‌آموز در طول سال برای شرکت در کلاس‌های آموزشگاه های آزاد و  خرید کتب کمک آموزشی چندین برابر هزینه تحصیل در مدارس دولتی است.

او با بیان اینکه تغییر در نوع نحوه آموزش در مدارس بر روی زندگی دانش‌آموزان تاثیر گذاشته و انها از همان ابتدای کودکی به توصیه والدین در فکر قبولی در کنکور هستند، گفت: در حالی که همه دست اندرکاران نظام آموزشی آزاد و در مواقعی دولتی برای موفقیت در کنکور تلاش می‌کنند کیفیت آموزش کاهش یافته و نظام آموزشی از اهداف خود دور می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =