فرصت برای حضور بانوان در عرصه‌های مختلف مهیاست

اردبیل - ایرنا - مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: به برکت انقلاب اسلامی زمینه حضور بانوان در عرصه‌های سیاسی ،اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی فراهم است و هیچ مانعی در این زمینه وجود ندارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت پور روز چهارشنبه در همایش طلاب خواهر حوزه های علمیه استان اردبیل افزود: گسترش عدالت در تمامی زمینه ها از جمله آموزشی، اقتصادی و جنسیتی از الویت های نظام اسلامی است به طوری که امروز از حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجوی دانشگاه‌های کشور بیشتر آنها خواهران هستند.

وی با بیان اینکه امروز از ۱۰۳ هزار مدارس آموزش و پرورش کشور بیشتر آنها ویژه دختران است، اظهار داشت: همچنین تعداد حوزه‌های علمیه خواهران بیشتر از حوزه‌های علمیه برادران است و این امر بیانگر توجه مسئولان به قشر بانوان می‌باشد.

وی تخصصی کردن آموزش را از الویت‌های مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران بر شمرد و اضافه کرد: ارتقای توانایی حوزه‌های علمیه و ایجاد شرایط مناسب در بیرون از حوزه از دیگر اولویت‌هاست.

بهجت پور ادامه داد: با هدف ایجاد فرصت مناسب به خواهران طلاب در جامعه و استفاده حداکثری از ظرفیت حوزه‌ها با دستگاه‌های مختلف اجرایی و فرهنگی کشور در حال تعامل و رایزنی هستیم.

 مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: اساسنامه حوزه‌های علمیه خواهران تهیه و تقدیم مقام معظم رهبری شده و به تصویب معظم له رسیده و با اجرای دقیق آن شرایط فعالیت بهتر از قبل خواهد شد.

وی بیان کرد: اختصاص ۱۰ درصد از استخدام‌های وزارت آموزش و پرورش به حوزه های علمیه برادران و خواهران در کمیته شورای انقلاب فرهنگی چندی پیش به تصویب رسیده است.

در این همایش اساتید و طلبه‌های نمونه و منتخب حوزه‌های علمیه خواهران استان اردبیل مشکلات و دیدگاه‌های خود در مورد مسایل فرهنگی را بیان کردند.

در حال حاضر حدود ۸۰۰ طلبه خواهر در ۶ حوزه علمیه استان اردبیل در حال تحصیل و تبلیغ هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =