طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای کمتر از صدهزار نفر جمعیت استان مرکزی اجرا می‌شود

اراک - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی از اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای کمتر از صد هزار نفر جمعیت استان خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۸۰ واحد مسکونی سهمیه استان در اینگونه شهرهاست.

«محمدرضا رضافرح» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: زمین برای این تعداد سهمیه مسکن در استان نیست و فقط امکان تامین زمین برای ۴۳۰ واحد مسکونی وجود داردکه این تعداد در همه شهرهای استان به غیر از ساوه و اراک به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی اظهار داشت: تعدادی محدودی زمین در شهرستان‌های زرندیه، کمیجان و نیمه‌ور در شهرستان محلات برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده‌است.

رضافرح افزود: طرح اقدام ملی به عنوان جدی‌ترین طرح تولید مسکن در دولت دوازدهم است و در آن تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: از این تعداد تولید ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن و ساخت ۱۰۰ هزار واحد نیز بر عهده شرکت بازآفرینی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گذاشته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: چهار شرط برای ثبت نام متقاضیان شامل داشتن تاهل، نداشتن مالکیت، داشتن سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر محل ثبت نام و استفاده نکردن از تسهیلات و مزایایی همچون زمین و تسهیلات یاران‌های مورد نیاز است

رضافرح افزود: ثبت نام از متقاضیان بصورت سراسری و از طریق سایت tem.mrud.ir انجام می‌شود

۳۶۸ هزار و ۹۵۸ نفر در یک هزار و ۶۵ روستای استان مرکزی سکونت دارند.
۲۷ شهر با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر در استان مرکزی وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =