استانداردسازی مدارس چهارمحال و بختیاری ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت مقاوم سازی مدارس گفت: استانداردسازی و مقاوم‌سازی مدارس استان بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

حمیدرضا براتی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:هم اکنون ۱۰۴ مدرسه تخریبی و ۶۰۰ مدرسه نیازمند مقاوم‌سازی در استان فعال است که برای تخریب و بازسازی این مدارس بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی به حمایت خیران در حوزه مدرسه‌سازی تاکید کرد و گفت: با تخصیص اعتبارات دولتی تخریب و بازسازی این مدارس زمان‌بر خواهد بود.

براتی، با بیان اینکه در استان  ۸۹ طرح مدرسه‌سازی نیمه‌تمام فعال است، گفت: ۳۰ طرح از این تعداد مهرماه امسال به آموزش و پرورش استان تحویل داده شد.

به گفته وی، ۶۵ طرح از این تعداد از محل کمک‌های خیران احداث شده است.

براتی گفت: در استان ۳۳۰ خیر در ساخت فضاهای آموزشی فعالیت دارند که از سال ۶۱ تاکنون ۳۰۶ مدرسه در قالب یکهزار و ۵۵۰ کلاس درس با زیربنای بیش از ۲۰۰ هزار

مترمربع توسط این خیران احداث شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری گفت: تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی استان در بحث اقتصاد مقاومتی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان که به ریاست رئیس سازمان برنامه و  بودجه تشکیل می‌شود، قرار گرفته است.

براتی با تاکید بر اینکه برای تکمیل و تجهیز این ۸۹ طرح نیمه‌تمام در استان ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل و ۲۰ میلیارد تومان برای تجهیز مورد نیاز است، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود تا ۲ سال آینده این طرح‌های نیمه‌تمام تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جاری ۲۰۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در استان چهارمحال وبختیاری مشغول تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =