۵۶ سایت جدید مخابرات در کردستان احداث می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان از در دست اجرا بودن احداث ۵۶ سایت جدید مخابرات اپراتور همراه اول با فناوری ۴G در نقاط مختلف این استان خبر داد.

فردین سعیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۱۱۰ سایتی که قرار است در نقاط روستایی استان احداث شود، ۵۶ سایت در دست ساخت بوده و پیمانکاران مشغول فعالیت هستند.

وی یادآور شد: حدود ۱۶ سایت در مرحله اجرای فونداسیون، ۱۰ دکل نصب شده، ۱۳ مورد از سایت‌ها تجهیزات روی آن نصب شده، پنج سایت آرماتوربندی و ۱۲ دکل نیز حفاری شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان مهمترین مشکل سر راه ایجاد برخی از این سایت‌ها را سخت گذر بودن، جاده سازی و تامین برق اعلام کرد و افزود: به طور میانگین برای ساخت هر سایت ۲۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

سعیدی با بیان اینکه با احداث این سایت‌ها تا پایان امسال ۱۰۰ روستا از اینترنت همراه اول بهره‌مند می‌شوند، اضافه کرد: قرار است طی ۲ مرحله از ۵۰۰ روستای دارای مشکل اینترنت همراه اول در استان، ۲۵۰ روستا از این فناوری بهره‌مند شوند.

وی به آغاز اجرای طرح فیبر نوری در مسیر روستای حسن آباد سنندج از هفته آینده خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، ۳۱ روستا، سه هزار و ۹۴۱ خانوار معادل ۱۳ هزار و ۴۴ نفر از ارتباطات پایدار اینترنت پرسرعت پهن باند و شبکه ملی اطلاعات برخوردار خواهند شد.

در حال حاضر یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۵۴۷ مشترک در کردستان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند و ۴۶۱ روستای کردستان از پهن باند اینترنت بهره‌مند و به شبکه ملی اطلاعات کشور متصل شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =