۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۱
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83562063
۰ نفر

برچسب‌ها

ناحیه صنعتی آوج به حال خود رها شده است

قزوین-ایرنا- فرماندار آوج گفت: ناحیه صنعتی آوج به حال خود رها شده و به دلیل بی‌توجهی دستگاه‌های مسئول در وضعیت نامناسبی به سر می‌برد.

نصرت الله علیرضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۵-۶ واحد تولیدی آن هم به شکل نیمه فعال در این ناحیه صنعتی فعالیت می کنند،گفت: این ناحیه صنعتی به لحاظ زیرساختی با مشکلات عدیده ای روبرو است و برق آن ضعیف است، چاه فاضلاب ندارد و حتی فاقد نگهبانی است و اگر قرار باشد یک مخروبه صنعتی را مثال بزنیم باید به این ناحیه اشاره کنیم.

این مسئول افزود: متاسفانه برخی مدیران صنعتی خواسته یا ناخواسته سرمایه گذاران را به مناطقی خاص هدایت می کنند و با این کار سد راه  توسعه متوازن و مبتنی بر سند آمایش سرزمینی می شوند.

فرماندار آوج اظهار داشت: تمرکز به نقاط مرکزی استان و تجمیع امکانات و سرمایه گذاری در آن، موجب محروم ماندن برخی نقاط از جمله آوج شده است و به مشکلات اقتصادی و اجتماعی از جمله مهاجرت دامن زده است.

وی با اشاره به سفر استاندار قزوین به آوج در نخستین روزهای کاری خود،گفت: متاسفانه مصوبات مربوط به نشست شورای برنامه ریزی و توسعه این شهرستان در خصوص ناحیه صنعتی آوج نیز همچنان اجرایی نشده و بلاتکلیف باقی مانده است.

علیرضایی همچنین گفت: یکی از مصوبات این نشست برگزاری جلسه هم اندیشی بین سرمایه گذاران دارای پروانه جواز تاسیس با شرکت شهرک های صنعتی قزوین بود که با وجود پیگیری های متعدد هنوز عملی و محقق نشده است و ظاهرا مدیران مربوطه کارهای مهم تری از رسیدگی به مناطق محروم و تلاش برای توسعه چنین نقاطی دارند.

کشت محصول در زمین‌هایی که برای ناحیه صنعتی آوج اهدا شده بود!

فرماندار آوج گفت: اهالی آوج در گذشته برای اشتغال فرزندان خود و توسعه منطقه حدود ۴۰۰ هکتار را برای ساخت ناحیه صنعتی اهدا کردند اما متاسفانه چون که این اراضی رها شده و تنها نزدیک به ۶۰ هکتار آن در قالب ناحیه صنعتی درآمده است و در سایر اراضی افراد به صورت خودسرانه اقدام به کشت محصولات کشاورزی می کنند.

این مسئول همچنین اظهار داشت: آوج جزو ۳۱ شهرستان محروم کشور است و این بدان معناست که این منطقه باید مورد توجه ویژه مدیران دستگاه های اجرایی قرار بگیرد تا واژه محرومیت از روی آن حذف شود که تاکنون در عمل چنین چیزی را شاهد نبوده ایم.

علیرضایی با بیان اینکه " وظیفه داریم فقر و محرومیت را در کشور از بین ببریم" بخشی از کلام مبارک مقام معظم رهبری بوده است و ایشان بر محرومیت زدایی و توجه مدیران اجرایی به این موضوع تاکید ویژه دارند،اظهار داشت: امیدواریم از سوی مدیران دستگاه ها توجه بیشتری به این موضوع صورت بگیرد و شاهد تحقق توسعه متوازن باشیم.

آوج به مرکزیت شهری به همین نام در جنوب غربی استان قزوین قرار دارد.

این شهرستان جزو ۳۱ شهرستان محروم کشور به شمار می رود.