۲۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 83562007
۰ نفر

برچسب‌ها

خرید با چاشنی مطالعه

سنندج - ایرنا - برای نخستین بار در فضای مجتمع تجاری رویال قصر شهر بانه یک سرمایه گذار بخش خصوصی اقدام به راه اندازی کتابخانه عمومی با ارائه خدمات رایگان کتاب به علاقه مندان حوزه کتابخوانی کرده تا خرید را به چاشنی مطالعه درهم آمیخته کند.

این کتابخانه عمومی با ۵۰۰ جلد کتاب در طبقه چهارم مجتمع تجاری رویال قصر با ارائه خدمات و عضوگیری رایگان در مساحت ۳۰۰ مترمربع و سه سالن مختلف برای مطالعه با هدف نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه و بهره گیری از اوقات فراغت در حاشیه خرید به مناسبت هفته کتاب آغاز بکار کرد.

سرمایه گذار مجتمع تجاری رویال قصر بانه روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: احداث این مجتمع تجاری - فرهنگی با اهداف متفاوت و تعریف فضاهای مشاعی انجام شده که یکی از ایده ها احداث یک کتابخانه و نمایشگاه عمومی در کنار فضای تجاری بوده است.

سعدالله علی محمدی با بیان اینکه در این فضای فرهنگی به صورت رایگان به عموم خدمات ارائه می‌شود،  افزود: برای استفاده بهتر از این فضاها سیستمهایی خریداری شده که در هفته آینده در این مکان نصب و راه اندازی خواهند شد.

وی اظهار داشت: شهروندان می توانند در فضای کتابخانه از کتاب های این مجموعه استفاده کنند و یا با عضویت رایگان و داشتن کارت عضویت،  کتاب ها را برای زمان مشخص به امانت ببرند.

علی محمدی ادامه داد: این مجتمع تجاری - فرهنگی در راستای نیازهای جامعه فعالیت های عام المنفعه به صورت رایگان به همگان ارائه می‌کند و یکی از اهداف علاوه بر خرید و تجارت و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم،  ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در این مکان است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ جلد کتاب با موضوعات مختلف با ۳۰۰ میلیون ریال هزینه برای این کتابخانه خریداری شده که در آینده تعداد آنها افزایش می‌یابد،  یادآور شد: کتاب‌های کُردی نیز توسط برخی نویسندگان و افراد صاحب نظر قرار است به این کتابخانه اهدا شود.

علی محمدی با اشاره به تلفیق فضای تجاری با فضای فرهنگی گفت: روزانه افراد زیاد برای خرید به این مجتمع مراجعه میکنند که در صورت علاقه می‌توانند از خدمات کتابخانه در اوقات فراغت خود بهره ببرند البته بخشی از فضا به کودکان و نوجوانان اختصاص یافته و خانواده ها میتوانند هنگام خرید کودکان و نوجوانان خود را برای مطالعه به این کتابخانه بفرستند.

وی با اشاره به احداث فضای نمایشگاهی در این مجتمع تجاری افزود: شهرستان بانه به لحاظ فضای نمایشگاهی با کمبود مواجه است و همیشه هنرمندان برای برپایی نمایشگاه با مشکل مواجه هستند لذا در راستای حل مشکلات هنرمندان عکاس، نقاش،  صنایع دستی و دیگر هنرمندان بخشی از فضای تجاری را به نمایشگاه تبدیل کردیم و هنرمندان می‌توانند برای عرضه آثار خود از این فضا به صورت رایگان استفاده کنند.

رویال قصر

توجه به نیازهای جامعه در کتابخانه عمومی مجتمع رویال قصر بانه

رئیس کتابخانه‌های عمومی بانه به خبرنگار ایرنا گفت: ایجاد این کتابخانه در فضای تجاری نقش بسیار خوبی در افزایش سرانه مطالعه داردضمن اینکه به نیاز همه طیف ها توجه شده و بر اساس آن فضاسازی صورت گرفته است.

علی حیدر آقایی اظهار داشت: در این شهرستان مروج کتابخوانی زیاد است و فعالیتهای بسیاری خوبی در راستای تقویت فرهنگ مطالعه در جامعه انجام می‌دهند.

وی افزود: تمام هزینه های احداث این کتابخانه عمومی در فضای تجاری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی تامین شده است که ایده احداث این کتابخانه تاثیر زیادی بر افزایش بهره گیری از اوقات فراغت و افزایش فرهنگ مطالعه در جامعه دارد.

آقایی با بیان اینکه هدف از ایجاد کتابخانه عمومی دسترسی آسان همگان به کتاب و رسیدن به جامعه رشدی یافته و متعال است، یادآور شد: اگر همه اصناف در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی گام بردارند به بسیاری از اهداف‌مان دست می‌یابیم.

۲۳ تا ۳۰ آبان به عنوان هفته کتاب نامگذاری شده است.

شهرستان بانه پنج کتابخانه عمومی دارد که کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) در سال ۱۳۴۹ تاسیس شد البته ساختمان آن در سال ۱۳۶۴ احداث شد و کتابخانه شهید نصرالهی در سال ۱۳۷۹ در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی تاسیس شد از قدیمی ترین آنها هستند.

در شهرهای آرمرده کتابخانه عمومی شهید درویشی، در کانی سور کتابخانه عمومی شهید رسولی و در بوئین کتابخانه بعثت وجود دارد،  کتابخانه‌های عمومی بانه حدود چهار هزار عضو دارند که نوجوانان بیشترین اعضا را تشکیل می‌دهند.

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =