دعوت استاندار ایلام برای حضور در راهپیمایی ضد اغتشاشگران

ایرنا - ایلام - قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام از مردم دعوت کرد: به منظور حمایت از صحبت های مقام معظم رهبری و محکومیت حرکت اغتشاش گران و افراد فرصت طلب در راهپیمایی فردا چهارشنبه ۲۹ آبانماه شرکت کنند.

سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در نشست شورای تأمین مسکن استان ایلام اظهار داشت: در کشور حرکات خودجوش برای محکوم کردن اغتشاش گران ایجاد شده است و در ایلام نیز فردا ساعت ۱۰ صبح از میدان امام خمینی(ره) تا میدان ۲۲ بهمن شهر ایلام راهپیمایی صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در شرایطی که فشارهای اقتصادی به دولت وارد می شود باید به دنبال راهکار باشیم،افزود: همه مردم باید نسبت به حضور در راهپیمایی و ایستادگی در برابر فشارهای دشمنان و ضد انقلاب اقدام کنند.

استاندار ایلام گفت: در آینده نزدیک رییس جمهوری به ایلام سفر می کند که در این راستا لازم است کمیته های کاری تشکیل شود.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: همچنین پروژه های در دست اقدامی که باید در سفر مطرح شود، پیشنهادات و پروژه هایی که از سفر قبلی رئیس جمهور باقی مانده است باید جمع بندی شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: این سفر مایه خیر و برکت برای استان باشد و در این سفر اعداد و ارقام و برنامه های مشخصی به اطلاع مردم رسانده شود.

وی افزود: پروژه قطار و راه حمیل به ایلام ، آزاد راه پل زال به دهلران و بزرگ راه ایلام به دهلران و تونل کنار آزادی  برای طرح در سفر رئیس جمهور مطرح می شوند.

وی از دستگاههای مختلف استان خواست اگر طرح و برنامه ای دارند جمع بندی و اعلام کنند.

استاندار ایلام گفت: پیگیر مسایل ومشکلات مسکن مهر استان هستیم و متقاضی باید سهم آورده داشته باشد تا این طرح به ثمر برسد.

سلیمانی دشتکی افرود: البته دولت باید در این امر مشارکت داشته باشد و حداقل ۵۰ درصد هزینه ها توسط دولت تامین شود و باید در این حوزه فکری به حال دهک های پایین جامعه داشته باشد.

وی اضافه کرد: مجلس و دولت در این رابطه باید راهکاری ارائه دهند تا این طرح شامل حال دهک های پایین جامعه نیز بشود زیرا امکان این که این وام ها را دریافت کنند وجود ندارد و امکان پرداخت اقساط این وام ها که بسیار هم بالاست توسط افراد کم درآمد ممکن نیست.

وی به بحث مسکن مهر ایلام اشاره کرد و گفت: ۱۸ هزار و ۱۳۱ واحد در استان ایلام مسکن مهر داشتیم که بیش از ۱۶هزار واحد آن تکمیل و واگذار شده است.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: در شهرستان دهلران ۷۲۴ واحد را واگذار کردیم که برخی از آنها فاقد متقاضی بود.

وی افزود: در کل استان ۱۸۸ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی داریم که مشکل حقوقی دارند.

وی اضافه کرد: همچنین یک هزار و ۲۱۶ واحد مسکن مهر داریم که فعال شده اند و در حال احداث هستند.

وی خواستار تشکیل کارگروهی از دستگاههای مربوطه شد تا نسبت به تعیین تکلیف این واحدهای باقی مانده مسکن مهر اقدام کنند.

استاندار ایلام همچنین از معاون عمرانی نیز خواست، کارگروه تعیین تکلیف واحدهای باقی مانده مسکن مهر از جمله واگذاری ، ساخت و ساز ، مشکلات قضایی و بانکی را تشکیل و ماهیانه این کارگروه برگزار شود و گزارش را در شورای تأمین مسکن ارائه دهند.

وی خواستار تشکیل نشیتی برای تعیین تکلیف مسکن مهر شد و گفت: باید به سرعت نسبت به بررسی مشکلات و رفع آنها اقدام شود.

استاندار ایلام به بحث نرخ بنزین و سهمیه بندی آن اشاره کرد و گفت: مردم در جریان مزایای این طرح و ضرورت اجرای آن نبودند که نیاز است توجیهات لازم صورت گیرد.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: اگر ما مردم را توجیه می کردیم این مشکلات بدین صورت پیش نمی آمد اما اگر اطلاع رسانی صورت می گرفت ضد انقلاب و دشمنان فرصت برنامه ریزی برای اغتشاشات را پیدا می کردند.

وی یادآور شد: در ساعت صفر جمعه به این دلیل به یکباره سهمیه بندی بنزین آغاز شد و اطلاع رسانی کمتر صورت گرفت که از تشکیل صف های بنزین و برنامه ریزی ضد انقلاب و دشمنان انقلاب جلوگیری شود و دشمنان به اندازه کافی فرصت اعتراضات غیر قانونی نداشته باشند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =