ایجاد ۱۰۰ بوستان روستایی در گلستان و چند خبر کوتاه

گرگان - ایرنا - انتقاد فرماندار از روند کند توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در نانوایی‌های گرگان، ایجاد ۱۰۰ بوستان روستایی در استان، معرفی بیش از ۷ هزار خانوار سیل‌زده آق‌قلایی برای دریافت وام و برگزاری دومین یادواره شهدای ورزشکار استان از جمله خبرهای کوتاه امروز چهارشنبه گلستان است.

قزل سفلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: با هدف ایجاد بوستان روستایی در مناطق مختلف استان، عرصه های ملی دارای شرایط  ۱۰۰ روستا شناسایی شده و بزودی در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد.

**

فرماندار گمیشان گفت : در سیل ابتدای سال ۲۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان دچار خسارت شد که تاکنون یک صد و ۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب وام کم بهره به کشاورزان خسارت دیده از سیل پرداخت شد.

**

۱۲۰ نفر از دانش آموزان دختر مدارس شهرستان کردکوی به اردوی راهیان نور جنوب کشور اعزام شدند.

این دانش آموزان در این اردوی ۴ روزه از یادمان شهدای اندیمشک، شهدای هویزه، اروند، شلمچه و معراج الشهدای محمودوند اهواز دیدن می کنند.

**

احمدی فرماندار بندرگز سهیمه ماهانه آرد خبازی های این  شهرستان را ۴۶۷ تن ذکر کرد و گفت: این مقدار آرد بین ۲۹ واحد نانوایی شهری و ۴۴ واحد در مناطق روستایی توزیع می شود .

**

دومین یادواره ۲۸۱ شهید ورزشکار استان گلستان فردا پنجشنبه ۳۰ آبان ماه در حسینیه عاشقان ثارالله شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.

**

حمیدی فرماندار گرگان از روند کند فراگیر شدن استفاده از کیسه های پارچه ای در نانوایی های گرگان انتقاد کرد و گفت: طبق تصمیم کارگروه آرد و نان قرار شده بود ۱۶ هزار و ۵۰۰ کیسه پارچه ای بین نانوایان توزیع شود که تاکنون اجرا نشد.

**

نشست کتاب‌خوان ویژه فرهیختگان گلستانی با حضور جمعی از مسوولان، نویسندگان، اساتید دانشگاه، پیشکسوتان و فعالان فرهنگی و ادبی گلستان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی میرفندرسکی گرگان برگزار شد.

**

مدیر کل سازمان بنادر و دریانوردی گلستان گفت : در صورت اجرای تعهدات فنی و عمرانی شرکت مجری بندر چند منظوره خواجه نفس، تمام دستگاه های اجرایی استان در تحقق این پروژه در کنار بخش خصوصی حضور خواهند داشت.

 الهیار اسعدی گفت : اتمام این پروژه موجب شکوفایی و گسترش تجارت دریایی گلستان با کشورهای همسایه خواهد شد.

**

فرماندار آق قلا از معرفی ۷ هزار و ۸۹ پرونده شهروندان مناطق سیل زده برای برخورداری از تسهیلات و کمک های بلاعوض دولت به بانک های عامل خبر داد و افزود: تاکنون یکهزار و ۸۲۰ پرونده احداثی، سه هزار و ۱۷۳ واحد مسکونی تعمیری و ۲ هزار و ۹۶ پرونده متقاضیان معیشتی این شهرستان برای بهره مندی از تسهیلات و کم های بلاعوض دولت به بانک ها معرفی شدند.

**

همایش ملی دوسالانه زمین شناسی کوهزاد البرز و دریای خزر در گرگان امروز چهارشنبه با حضور محققان، دانشجویان و جمعی از مسولان دستگاه های مرتبط استانی و کشوری و پیشکسوتان زمین شناسی در دانشگاه گلستان آغاز به کار کرد.

این همایش ۲ روزه در ۷ محور شامل زمین شناسی بنیادی، مخاطرات زمین، ذخایر و منابع زمین شناسی، زمین شناسی مهندسی ساختگاه ها، زمین شناسی زیست محیطی و پزشکی، زمین شناسی کواترنری و دریایی و زمین گردشگری و زمین باستان شناسی برگزار می شود.

**

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی مراسم ویژه قصه گویی باعنوان "یارمهربان" در مهد کودک حاشیه گرگان "پویا" برگزار شد.

دراین مراسم مربی مهدکودک به زبان کودکانه با استفاده از  ابزار بصری و استفاده از مشارکت کودکان به قصه گویی پرداخت و در ادامه بر اهمیت کتاب و کتابخوانی تاکید شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =