استاندار: همه اقشار خراسان شمالی با اجرای طرح مدیریت سوخت همراهی کردند

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: در اجرای طرح مدیریت سوخت همه اقشار استان به وظیفه خود عمل کرده و همراهی کردند و خوشبختانه هیچ ناآرامی نداشتیم.

محمدعلی شجاعی، شامگاه سه شنبه در نشست هماهنگی امور اقتصادی استان با قدردانی از همراهی مردم در اجرای طرح مدیریت سوخت،  افزود: مردم به معنای واقعی پای کار بودند و نظام و دولتمردان را همراهی و کمک کردند.

وی افزود: شهروندان این استان این طرح را به درستی درک کرده و با تحمل شرایط سخت معیشتی، بصیرت خود را نشان دادند.

وی با بیان اینکه مسئولان دستگاه های اجرایی استان نیز در اجرای طرح کمک و مدیریت کردند اظهار داشت: اگر اینگونه نبود این فضای آرام در استان وجود نداشت.

استاندار خراسان شمالی در عین حال تاکید کرد: هیچ شیطنت و ماجراجویی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را برنمی تابیم و باید مردم به خوبی درک کنند که از بی نظمی ها نمی گذریم.

هیچ کالایی نباید گران شود 

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه نباید قیمت هیچ کالایی گران شود، افزود: اجازه افزایش قیمت هیچ کالایی را نمی دهیم و در این حوزه باید نظارت ها و بازرسی ها از بازار مضاعف شود.

شجاعی با بیان اینکه در بحث حمل و نقل نباید افزایش قیمت داشته باشیم افزود: سهمیه تمامی ناوگان عمومی مشخص شده است، نحوه خدمات دهی خودروهای شخصی که مسافر جا به جا می کنند نیز باید ساماندهی شوند.

وی وجود مسافرکش های شخصی را نیز یک معضل دانست و افزود: این بحث به علت عدم ناکارآمدی دستگاه های مربوط ایجاد شده است و نیاز است این بخش سامان بگیرد.

استاندار خراسان شمالی گفت: ۱۳۰ میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده که سهم شهرداری ها است باید به بخش حمل و نقل عمومی اختصاص یابد و برای تامین ون و مینی بوس مورد نیاز برای جا به جایی مردم هزینه شود که اکنون پیگیریها در این راستا در جریان است.

لزوم حل مشکل آرد و نان استان 

شجاعی با بیان تاکید بر لزوم حل مشکل آرد و نان استان، گفت: شایسته نیست که مردم در این شرایط با کمبود نان مواجه شوند.

وی در خصوص جایگاه های ال پی جی نیز گفت: گاز مایع برای مصرف خانگی است و جایگاه های عرضه این سوخت ها، تایید شده و استاندارد نیست و ایمنی لازم را ندارند و باید دستگاه های مسئول صاحبان این جایگاه ها را به سمت ایجاد جایگاه های سی ان جی سوق دهند.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه بر ساماندهی وضعیت آرد استان تاکید کرد و گفت: هم اکنون سرانه اختصاصی آرد نانوایی ها از میانگین کشوری بالاتر است.

محمود قنبری افزود: میانگین سهمیه آرد استان هشت کیلوگرم است که این رقم حتی در اسفراین به ۱۱ کیلوگرم رسیده است.

وی بر نظارت هرچه بیشتر بر تمامی عوامل دخیل در توزیع آرد استان تاکید کرد و افزود: تمامی نانوایی ها باید ذخیره آرد تا یک هفته خود را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی نیز گفت: در استان هزار و ۳۹۴ دستگاه تاکسی زرد برای حمل و نقل درون شهری، سه هزار و ۷۶۲ دستگاه تاکسی تلفنی، ۹۷ دستگاه مینی بوس و ۷۱ دستگاه اتوبوس درون شهری و همچنین ۳۰۲ دستگاه مینی بوس برون شهری فعالیت دارند.

رضا رجب‌زاده افزود: همچنین ۲۶۶ دستگاه سواری کرایه بین شهری و ۲۷ دستگاه سواری کرایه روستایی داریم.

وی اظهار داشت: همچنین حدود سه هزار دستگاه خودرو نیز به عنوان مسافرکش شخصی در سطح استان فعالیت دارند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی در خصوص جایگاه های ال پی جی گفت: ال پی جی در سبد سوخت خودروی وجود ندارد و فعالیتاین مراکز به صورت غیرقانونی انجام می شود که برخی نیز پلمب شده اند اما دوباره به طریقی وارد فعالیت شده اند.

مجتبی شکوری اظهار داشت: گاز مایع ال پی جی تنها باید برای مصرف پخت و پز خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

در این نشست که با حضور فرمانداران خراسان شمالی برگزار شد، برخی از آنان از افزایش نرخ کرایه خدمات مسافرکش های شخصی و نیز کمبود و گرانی برنج پاکستانی انتقاد کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =