تساوی شیرین عراق و بحرین به سود ایران؛ یک پرتغالی به داد ویلموتس رسید

تهران- ایرنا- عراق در جدال برابر تیم ملی فوتبال بحرین متوقف شد و نتوانست صعود خود به مرحله بعدی را قطعی کند و همچنان شانس ایران برای سرگروهی در این گروه به قوت خود باقی ماند.

در هفته‌ای که تیم ملی فوتبال ایران استراحت داشت، چهار تیم گروه سوم مرحله دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین به میدان رفتند که در مهمترین دیدار، عراق و بحرین در ورزشگاه ملی امان در اردن به تساوی بدون گل رضایت دادند.

شاگردان سرچکو کاتانتس بعد از پیروزی ارزرشمند مقابل ایران به دنبال کسب پیروزی در برابر بحرین بودند تا صعود خود را به دور بعدی قطعی کنند اما در رسیدن به این مهم ناکام بودند. مردان هلیو سوسای پرتغالی با دفاعی هوشمندانه مانع از گلزنی حریف خود شدند و بازی با حساب بدون گل به اتمام رسید. عراق در تمام جریان بازی صاحب توپ و میدان بود اما از خلق موقعیت ۱۰۰ درصد عاجز بود.

با این نتیجه عراق از پنج بازی، ۱۱ امتیازی شد و همچنان در صدر جدول باقی ماند. بحرین بعد از متوقف کردن مجدد عراق، ۹ امتیازی شد و در رده دوم جای گرفت. تیم ملی ایران هم با یک بازی کمتر، با ۶ امتیاز در رده سوم قرار دارد. هنگ کنگ و کامبوج نیز با پنج و یک امتیاز در رده های چهارم و پنجم قرار دارند.

با این نتیجه تیم ملی ایران همچنان برای صدرنشینی شانس خواهد داشت و تقسیم امتیازات بحرین و عراق به سود مارک ویلموتس و شاگردانش بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha