تاکید مسئولان آستارا بر ظرفیت گردشگری آب‌بندان‌ها

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا با اشاره به وجود ۱۱ پهنه آب‌بندان با ۲۰۰ هکتار مساحت در این شهرستان، بر استفاده از جاذبه‌های طبیعی آنها در جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری تاکید کرد.

کامبیز لقمانی مقدم روز سه شنبه در جلسه ساماندهی آب بندان ها در فرمانداری آستارا اظهار کرد: اداره های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شیلات برای اجرای طرح های گردشگری و آبزی پروری در آب بندان ها برنامه ریزی کنند تا بستر جذب مسافر، رونق تولید و اشتغال فراهم شود.

وی افزود: طبق شیوه نامه استاندار گیلان از سرمایه گذاری در اجرای طرح های اقتصادی و گردشگری در آب بندان ها حمایت می شود و سرمایه گذاران برای راهنمایی و حمایت در خصوص نوع طرح ها، به اداره های متولی مراجعه کنند.

وی ادامه داد: لایروبی دو آب بندان دمیرلیک و دربند با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال تا پایان بهمن ماه پایان خواهد یافت و بلافاصله آبگیری خواهند شد تا در سال آینده در تامین آب کشاورزی مشکلی نداشته باشیم.

معاون عمرانی فرماندار آستارا افزود: از آب بندان ها برای آبیاری ۷۵۰ هکتار اراضی کشاورزی و پرورش ماهی استفاده می شود و ظرفیت آب کشاورزی آستارا ۱۵میلیون متر مکعب است و باید به تجهیز چاه های عمیق اقدام و از روش های نوین آبیاری کشاورزی استفاده کنیم.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی و هفت رشته رودخانه در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و از مناطق گردشگرپذیر ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =