رهبر معظم انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی تاکید کردند که دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب سه‌شنبه شب در دیدار جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی  که در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، فرمودند :‌ هم دوستان و هم دشمنان بدانند، ما در عرصه‌ جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم؛ همین کارهای این چند روز کارهای امنیتی بود، مردمی که نبود. در عرصه‌های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه‌ جنگ اقتصادی هم به‌طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد. 
ایشان در بخش دیگری از بیانات خود افزودند:‌ عرصه‌ تولید و رونق اقتصادی احتیاج دارد به پیشروان و فرماندهانی و صفوف مقدمی؛ آن پیشروان، شما تولیدکنندگان هستید. خط‌شکن‌های این میدان «تولیدکنندگان» هستند. این میدان هم میدان خطیری است؛ میدان جنگ است. آن کسانی که دستشان در کار اقتصادی است، می‌بینند که در دنیا بر سر مسائل اقتصادی، جنگ است و همه‌ی دنیا و کشورها با هم بر سر مسائل اقتصادی جنگ دارند.

مقام معظم رهبری تاکید کردند:‌ حالا در این دوره‌ی ریاست جمهوری آمریکا، این جنگ با چین و کره‌ی جنوبی ظهور و بُروز کرده، اما در دوره‌های دیگر هم بوده، منتها این جنگ یک جاهایی وحشیانه و کینه‌توزانه است؛ مثل جنگ اقتصادی که با ما می‌شود. این تحریم الان شدت بیشتری گرفته و فعلاً خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می‌شود، باطل است و این تحریم حالاحالاها خواهد بود.
معظم له اظهار داشتند:‌ من از بُن دندان به این حرکت معتقدم که علاج و کلید حل مشکلات کشور عبارت است از «ترویج تولید داخلی». آن کسانی که در مورد تولید یا رونق اقتصادی کشور به جای دیگری چشم می‌دوزند، [بدانند] راه این است.
رهبر معظم انقلاب در ادامه فرمایشات خود با بیان اینکه در نظام اسلامی، اقتصاد نقش بسیار مهمی دارد، افزودند: اینکه بعضی تصور کنند در نظام اسلامی به مقوله‌ی تولید ثروت و گسترش رفاه عمومی و تولید بنگاه‌های ثروت‌ساز بی‌اعتنایی شده، درست نیست. البته نوع نگاه نظام اسلامی به ثروت با نوع نگاه حکومت‌ها و سیستم‌های مادی -چه نظام سرمایه‌داری و لیبرالی، و چه نظام مارکسیستی و سوسیالیستی- تفاوت دارد. در اسلام مساوات به معنای سوسیالیستی‌اش معنی ندارد اما برخورداری عمومی بله. آنهایی که شعار مساوات می‌دادند، مطلقاً در حکومتشان مساوات وجود نداشت و قابل تحقق هم نبود.
ایشان خاطر نشان کردند :‌اسلام معتقد به تولید ثروت ملی و بالارفتن سطح رفاه جامعه است؛ عده‌ای بیشتر دارند اما [توزیع] منابع عمومی باید عادلانه باشد. طبعاً در نظام اسلامی، آن شکاف طبقاتی نیست.
رهبر معظم انقلاب فرمودند: اینکه ما برای نجات اقتصاد کشور، چشم امید به تمام شدن تحریم داشته باشیم یا اینکه این شخصِ [رییس‌جمهوری فعلی آمریکا] نباشد، اینها تأثیری ندارد. حالا بعضی زرنگی می‌کنند و تحریم را دور می‌زنند، دستشان درد نکند اما کار اصلی «مصون‌سازی کشور از تحریم» است. دور زدن تحریم یک تاکتیک است و مصون‌سازی کشور از تحریم یک راهبرد است. باید کاری کنیم که از تحریم آسیب نبینیم؛ الان این‌جور نیست.
در ابتدای این دیدار، ۱۰ نفر از فعالان عرصه تولید دیدگاه‌ها، دغدغه‌های خود و گزارشی از وضعیت تولید ملی را ارائه کردند که اسامی و سمت های آنها در زیر آمده است:
- بهمن‌آبادی رئیس اتاق تعاون ایران به نمایندگی از بخش تعاون
- سیروس تالاری مدیر عامل شرکت ترادیس ایران، انجام دهنده‌ افزایه‌های اسیدکاری و سیمان‌کاری چاه‌های نفت و گاز، تولید بسته‌های بویلر صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی، رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران
- سعید زاکایی مدیرعامل شرکت پارسا پلیمر شریف، تولید کننده‌ انواع ترکیبات پیشرفته پلیمری، نانو و بایو تکنولوژی و پلاستیک‌های دوستدار محیط زیست با ۱۲ سال فعالیت
- ثقفی مدیرعامل صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیران) تولیدکننده تلویزیون، نمایشگر، یخچال و لباسشویی
- محمد عرب مدیرعامل شرکت شیماکفش، تولیدکننده انواع پاپوش، انواع چرم مصنوعی با ۳۵ سال فعالیت
- حسین یوسفی مدیرعامل شرکت طرح توسعه نکیسا، پرورش‌دهنده‌ ماهی در قفس در دریا با ۵ سال فعالیت
- امیر فرشچی مدیرعامل شرکت داروسازی آریوژن فارمد، تولیدکننده‌ داروهای زیستی با ۱۰ سال فعالیت
- علیرضا حسین‌احمدی مدیرعامل شرکت طلا و جواهرسازی ریتون، با ۱۳ سال فعالیت در عرصه‌ انواع زیورآلات
- سیدمحمدحسین دانا مدیر عامل شرکت اکتشاف و تولید تأسیسات دریایی ایران، مجری پروژه‌های بالادستی نفت و گاز، با ۲۶ سال فعالیت، عضو هیات مدیره اکتشافات و تولید تاسیسات دریای
- شهین شهرکی مدیرعامل شرکت تعاونی سوزن دوزی بلوچ، تولید کننده‌ رودوزی‌های سنتی، با ۲۰ سال فعالیت، صادرکننده سوزن‌دوزی

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =