حضور سه نفر از ارومیه‌ در جام جهانی شمشیربازی

ارومیه- ایرنا- رییس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی گفت: سه نفر از ارومیه‌ به عنوان ورزشکار، کمک‌مربی و مسئول تشریفات در مسابقات جام جهانی کلاس A اسلحه سابر نوجوانان و جوانان تهران حضور دارند.

آیدین رحمانی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: «امین خیردوست» به عنوان ورزشکار، «علی ابراهیم‌زاده» کمک‌مربی و «علی نجف‌زاده» مسئول تشریفات در این مسابقات جهانی که طی روزهای دوم و سوم آذرماه جاری به میزبانی تهران برگزار می‌شود، حضور دارند.

وی بیان کرد: مسابقات جام جهانی کلاس A شمشیربازی اسلحه سابر نوجوانان و جوانان در ۲ بخش انفرادی و تیمی در سالن شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی با حضور ورزشکارانی از ۱۲ کشور اروپایی، آفریقایی و آسیایی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این رقابت‌ها به صورت رسمی در تقویم فدراسیون جهانی شمشیربازی ثبت شده است ادامه داد: در این پیکارها شمشیربازانی از کشورهای بلژیک، ایتالیا، اربکستان، اردن، قزاقستان، تونس، اسپانیا، ترکیه، رومانی، عراق، کویت، اکراین، مصر، بلاروس و ۲۰ سابریست از ایران به مصاف هم می‌روند.

رییس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس اعلام فدراسیون مسابقات انفرادی اسلحه سابر کلاس A روز شنبه /۲ آذر/ و دیدارهای بخش تیمی روز یکشنبه /۳ آذر/ به انجام می‌رسد و تیم ملی با ۱۲ نفر در جوانان و هشت نفر در نوجوانان شرکت می‌کند.

رحمانی افزود: این مسابقات تنها در اسلحه سابر به انجام می‌رسد و در صورت برگزار شدن آن در ۲ اسلحه فلوره و اپه، حضور شمشیربازان بیشتری از آذربایجان‌غربی را در این دوره از رقابت‌ها شاهد می‌شدیم.

هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی یکی از هیات‌های فعال و موفق در سطح کشور است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی ارومیه، فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه مندان این رشته دارد و فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ در استان آغاز کرده است.

اوایل آبان ماه جاری «هادی رضوی‌نیا و محمد برزگر» ۲ ملی‌پوش ارومیه‌ای به همراه تیم ملی ایران در جایگاه ششم اپه و هشتم فلوره مسابقات امیدهای زیر ۲۳ سال آسیا قرار گرفتند.

طاهر عاشوری، سکینه نوری و الهه قهرمانی سه ملی‌پوش مدال‌آور و مطرح ارومیه در مسابقات بین‌المللی و آسیایی طی دهه‌های ۸۰ و ۹۰ به همراه تیم‌های ملی ششمیربازی کشور هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha