برنامه‌ریزی اجرای رزمایش زلزله و امداد در مدارس آستارا

آستارا - ایرنا - مسئولان آستارا برای برگزاری بیست و یکمین رزمایش سراسری زلزله و ایمنی، در ۱۰ مدرسه این شهرستان برنامه‌ریزی کردند.

معاون امور تربیتی آموزش و پرورش آستارا روز سه شنبه در جلسه هماهنگی رزمایش در اداره یادشده گفت: این رزمایش در ساعت ۱۰ صبح ششم آذرماه در مدارس شهید انصاری، توحید، فرندخت، جعفرنژاد، شرف، امام علی (ع)، یوسف آبادی، شهید نواب صفوی، فاطمیه (س) و خاتم الانبیا (ص) برگزار خواهد شد.

عسگر شایان اضافه کرد: از امروز تا پنج آذرماه مربیان جمعیت هلال احمر، اصول کمک های اولیه و امداد و نجات را به دانش آموزان مدارس مذکور و همسایگان مدارس آموزش خواهند داد.

وی اظهار کرد: رزمایش با شعار مدرسه ایمن و جامعه تاب آور اجرا خواهد شد و زنگ ایمنی و تمرین پناهگیری در اتاق، خروج اضطراری و انتقال دانش آموزان به محل امن، کمک های اولیه، امداد و نجات از مراحل آن است.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش آستارا نیز گفت: نیروهای آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، فوریت های پزشکی، ناجا و اداره های آب، برق و گاز حضور خواهد داشت و خطرات زلزله با اقدامات پیشگیرانه در خانه، اداره، مدرسه و فضای باز کاهش می یابد.

حسن ملکی افزود: ۲۰ کانون جمعیت هلال احمر در مدارس آستارا فعال است و دانش آموزان علاقه مند، در کلاس های آموزش تکمیلی کمک های اولیه، امداد و نجات عمومی و امداد تخصصی در جاده، کوهستان و فضای معلق شرکت کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =