همایش ملی سرمایه‌های اجتماعی در دانشگاه امام(ره) برگزار می‌شود

قزوین - ایرنا - همایش ملی سرمایه‌های اجتماعی با مشارکت دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و دادگستری استان قزوین ۲۷ آذرماه امسال در این دانشگاه برگزار می‌شود.

سید ابوالحسن نایینی شامگاه سه‌شنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت،زنان و خانواده افزود: این همایش با هدف گفتمان سازی سرمایه اجتماعی بر مبنای به اشتراک گذاری تجربیات علمی متخصصان علوم اجتماعی و اسلامی، جریان‌سازی سرمایه اجتماعی در بین مدیران و متولیان امور اجتماعی بر مبنای دانش‌افزایی آنان و سیاست گذاری اجتماعی بر مبنای مولفه‌های سرمایه اجتماعی در نهادهای حاکمیتی در تمام سطوح آن برگزار می شود.
وی اضافه کرد: محرک اصلی توسعه یک جامعه، سرمایه های اجتماعی آن هستند که علم و فناوری و همه امور دیگر وابسته به آن است.
نایینی ادامه داد: اینکه چگونه مشوق این سرمایه ها باشیم و از چه زمانی و کجا این سرمایه ها هدایت شوند از جمله سوالاتی است که در نگاه به سرمایه های اجتماعی پیش روی ما قرار دارد و همین، دانشگاه را بر آن داشت همایشی را در این خصوص بر پایه آموزه‌های اسلامی برگزار کند.
وی همچنین گفت: با فراخوان این همایش ملی تاکنون ۷۰ مقاله در محورهای مختلف به دبیرخانه ارسال شده است.
نایینی افزود: سرمایه اجتماعی در تحلیل کارآمد مسایل اجتماعی و سیاست گذاری اجتماعی، کارآمد سازی سرمایه های فیزیکی، انسانی و مالی، کارآمد سازی نهادها، سازمان ها و مراکز حاکمیتی از محورهای این همایش هستند.
رییس دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) همچنین گفت: بخشی از این همایش با نگاهی بومی به موضوع سرمایه اجتماعی در استان قزوین خواهد پرداخت تا رهیافتی جهت سیاست گذاری بهتر در اختیار تصمیم ‌گیران استانی قرار دهد.