اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل دانشکده پرستاری مهاباد

مهاباد - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مراحل ساخت دانشکده پرستاری این شهرستان اختصاص یافته است.

امیر بهزاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اعتبار با پیگیری نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و از محل منابع صندوق توسعه ملی و موافقت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی برای تجهیز و به اتمام رساندن محوطه و ساخت مراحل پایانی این دانشکده اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه دانشکده پرستاری مهاباد هم‌اکنون از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، ادامه داد: مراحل تاسیس این دانشکده از جمله بخش‌های سالن اجتماعات، ۱۵ اتاق ویژه اساتید، ۱۰ کلاس درس، سالن مطالعه و مخزن کتاب، انتشارات، امور اداری، آموزشی و مالی، انبار، سایت رایانه، نمازخانه و آمفی تئاتر به اتمام رسیده است.

وی اظهار داشت: بخشی از ساختمان اداری، محوطه و حصارکشی این دانشکده باقی مانده که با تخصیص این اعتبار پروژه دانشکده به طور کامل پایان می یابد.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد اضافه کرد: امسال دانشکده پرستاری مهاباد برای نخستین بار با ظرفیت ۲۰ نفر، دانشجو پذیرش کرده و هم‌اکنون در این ترم تحصیلی ۱۰ دانشجوی پسر و ۱۰ دانشجوی دختر در مقطع کارشناسی پیوسته در این دانشکده تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تاسیس و پذیرش دانشجو در این دانشکده موجب ارتقا و توسعه حوزه بهداشت و درمان این شهرستان و منطقه خواهد شد، تاکید کرد: دانشکده پرستاری می‌تواند زمینه‌ای برای ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در مهاباد بوده و این امر را تسهیل بخشد.

ساختمان دانشکده پرستاری در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۷۰۰ متر مربع شامل ۲ طبقه در حال احداث است؛ ابتدا مقرر شده بود تا این مکان به دانشکده علوم اجتماعی تبدیل شود اما با پیگیری انجام شده به ساختمان پیراپزشکی و در نهایت به مجتمع عالی سلامت و دانشکده پرستاری تغییر یافت.

مهاباد قطب درمانی جنوب استان آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود؛ در حال حاضر یک بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی دولتی و یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی در این شهرستان در حال احداث است.

هم‌اکنون سه دانشکده فعال پرستاری در استان آذربایجان‌غربی در شهرستان‌های بوکان، خوی و ارومیه وجود دارد.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =