مشکلات داوطلبان کنکور دانشگاه فرهنگیان با حضور وزیر در کمیسیون آموزش بررسی شد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در نشست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری برای اتخاذ تصمیماتی درباره مشکلات داوطلبان کنکور دانشگاه فرهنگیان، خبر داد.

سیدحمایت میرزاده در گفت و گو با ایرنا در تشریح نشست امروز سه‌شنبه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری اظهارداشت: نشست امروز کمیسیون با حضور «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سوالات حسین مقصودی نماینده سبزوار، حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان و محمدعلی پورمختار نماینده بهار کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

وی افزود: سوال نماینده مردم اصفهان از وزیر آموزش و پرورش، درباره ضایع شدن حق برخی از داوطلبان کنکور دانشگاه فرهنگیان بود که مقرر شد موارد مکاتبه و بررسی شود و کسانی که بعد از قبولی، اعلام شده بود که حق شرکت در کلاس‌ها را ندارند،  این افراد برای سال آتی اجازه شرکت در کنکور را داشته باشند.

وی گفت: در این نشست همچنین مشکلات نظام وظیفه داوطلبان کنکور دانشگاه فرهنگیان مطرح شد و مقرر گردید تا امتیازات مساعدی را که امسال کسب کرده‌اند،  مجددا در سال آینده برای آنها منظور شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات بیان کرد: مقصودی نماینده سبزوار نیز از وزیر آموزش و پرورش درباره تبعیض در توزیع معلمان و توزیع امکانات در مناطق محروم سوال کرد که در این خصوص ۲ هفته وقت تعیین شد و مقرر گردید در نشستی با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان آموزش و پرورش، در صورت قانع شدن نمایندگان از اطلاعات (پاسخ‌های) ارائه شده، موضوع منتفی شود.

سوال محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ از وزیر آموزش و پرورش نیز درخصوص رتبه‌بندی و مسائل فرهنگیان بود که این بنابر درخواست این نماینده و به جهت انجام کارهای دولت و آموزش و پرورش در این زمینه، مطرح نشد و این سوال به تعویق افتاد.

وی گفت: سوال از «منصور غلامی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم به دلیل همزمانی نشست امروز کمیسیون با جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی و محدودیت زمانی به وقت دیگری موکول شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =