رعایت انضباط بودجه‌ای، الزام مدیران در شرایط کنونی

زنجان - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: رعایت انضباط بودجه‌ای و برنامه‌ای در شرایط کنونی به معنای هزینه بودجه به بهترین شکل و بر اساس برنامه و اولویت‌ها، الزام مهمی است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید آن را همواره در دستور کار داشته باشند.

شهرام طهماسبی روز سه شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۹۹ با رویکرد اصلاح ساختاری تدوین شده است، افزود: سهم استان زنجان از اعتبارات عمرانی در بودجه ۹۹ تغییر چندانی نسبت به سال ۹۸ نداشته و از رقم ۱۹۰ میلیارد تومان سال ۹۸ به ۱۹۲ میلیارد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با همه مضایقی که دولت دارد تلاش شده تا رقم اعتبارت عمرانی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا نکند.

طهماسبی با بیان اینکه بودجه سال آینده بسیار متفاوت و متمایز با سال های گذشته است، گفت: اصلاح ساختاری بودجه تکلیفی است که از سوی رهبر معظم انقلاب برعهده دولت گذاشته شده است و بودجه سال آینده نیز بر همین اساس در حال تدوین است.

وی اظهار داشت: قطع وابستگی به نفت و تنظم لایحه بودجه به صورت ۲ سالانه، از الزامات مهم اصلاح ساختاری است.

طهماسبی ادامه داد: پیرامون دوسالانه بودن لایحه بودجه آنچه برای سال ۹۹ تدوین شده شامل جزییات معمول است ولی برای سال ۱۴۰۰ فقط کلیات و سرفصل های بالادستی آورده شده است.  

وی اظهار داشت: بودجه سالانه، ذخایر ارزی و میزان نقدینگی سه متغیری است که به واسطه شرایط تحریمی ممکن است مورد آسیب واقع شود و اصلاح ساختاری بنا دارد ار یروز این آسیب ها جلوگیری کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه اصلاح ساختاری بودجه ضامن مدیریت منابع کاراتر، ایجاد ثبات در اقتصاد کلان و ارتقای عدالت اقتصادی و بهبود معیشت در جامعه است، تصریح کرد: اگر بخواهیم با همان روش های گذشته عمل کنیم، بهبود معیشت، حفظ اشتغال و رونق تولید امکان پذیر نمی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =